Алфа ТВ

Велика Британија ќе го напушти заедничкиот пазар и царинската унија во рамките на излегување од Европска унија, тоа денеска ќе го сооопшти британската ...
сите 136 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Иса Мустафа апелира на смиреност во односите меѓу Приштина и Белград по „вербалната војна“ што изби меѓу двете држави изминатиот викенд, ...
сите 37 | | | веќе видена

Кина, Доналд Трамп и Брегзит се очекува да бидат главните теми на годинешниот Светски економски форум (WEF) во Давос, што од денеска до 20 јануари ќе ја собере ...
сите 48 | | | веќе видена

Индискиот шијач Субил Растоги во текот на сослушувањето во полицијата призна дека во текот на последните 10 години киднапирал, малтретирал и силувал стотици ...
сите 13 | | | веќе видена

Снежните врнежи што ја зафатија Македонија го отежнуваат сообраќајот на повеќе патни правци. Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патот Кичево – ...
сите 393 | | | веќе видена

Облачно и релативно студено време со повремени врнежи од снег ќе преовладува денеска во Македонија. Повеќе врнежи се очекуваат во јужните делови од земјава, а ...
сите 215 | | | веќе видена

Канадскиот премиер Џастин Трудо е ставен под истрага за можен конфликт на интереси заради новогодишниот одмор на Бахамските острови, пренесоа британските ...
сите 12 | | | веќе видена

Во операцијата на турската полиција е приведен извршителот на крвавиот напад на новогодишната ноќ во клубот „Реина“ во Истанбул, Узбекистанецот Абдулгадир ...
сите 91 | | | веќе видена

Јавното претпријатие „Македонија пат“ информира дека нивните екипи се постојано на терен и ги одржуваат проодни сите патни правци. Сообраќајот на патиштата ...
сите 418 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека Белград планира да го анектира северно Косово, како што Русија го анектираше Крим, јави Танјуг. ...
сите 23 | | | веќе видена

next