Алфа ТВ

Албанскиот премиер Еди Рама, на опозицијата и порача да се разбуди од сонот, зашто „никогаш нема да има техничка влада“, бидејќи Владата е избрана од граѓаните ...
сите 15 | | | веќе видена

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во ...
сите 124 | | | веќе видена

Изградбата на пристапна улица со посебен сообраќаен режим на Кеј 13 Ноември е предвидена со Детален урбанистички план донесен од Општина Центар во 2012 година ...
сите 51 | | | веќе видена

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот ...
сите 45 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини за инволвираност во нелегални активности на раководството на СДСМ, откако беше објавено дека едно лице кое било близок пријател на ...
сите 411 | | | веќе видена

81,8% од граѓаните се против воведување двојазичност во целата држава, покажува најновата анкета спроведена од Институтот за Политички Истражувања. Граѓаните ...
сите 49 | | | прочитана: 174 | веќе видена

Единствена утеха на мајката која ја доживеа најголемата душевна болка е пишувањето, тој вечен непребол по синот кој никогаш повеќе нема да го види, Драгица го ...
сите 6 | | | веќе видена

Шестата осомничена по барање на обвинителството заврши во куќен притвор бидејќи станува збор за мајка со бебе. Хероин, кокаин, марихуана и екстази запенила ...
сите 43 | | | прочитана: 711 | веќе видена

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер потврди дека ако Анкара ја врати смртната пресуда, тоа ќе биде сериозна пречка за државата да стане членка ...
сите 101 | | | веќе видена

Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата ...
сите 131 | | | веќе видена

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три ...
сите 89 | | | прочитана: 560 | веќе видена

next