Алфа ТВ

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанијаху го демантира пишувањето на медиумите дека неговата сопруга го избркала од службениот автомобил, со кој двајцата ...
сите 4 | | | веќе видена

Грција има потреба од сериозно преструктурирање на долгот, а, исто така, и од продолжување на реформите, за да не банкротира, соопштија денеска грчките ...
сите 10 | | | веќе видена

Американскиот претседателот Доналд Трамп истакна дека одлуката на федералниот суд во Хонолулу за блокирање на стапувањето во сила на неговиот нов указ за ...
сите 221 | | | веќе видена

Косовскиот претседател, Хашим Тачи, изјави дека трансформацијата на безбедносните сили во војска на Косово не може да се смета за едностран чин, бидејќи и ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев учествува на состанокот на премиерите од Западен Балкан што денеска се одржува во Сараево, ...
сите 118 | | | прочитана: 920 | веќе видена

Во исто време од Скопје и уште 30 градови низ државата беше испратена порака да не се дозволи погазување на македонските национални интереси. Од иницијативниот ...
сите 227 | | | веќе видена

Албанската пратеничка Месила Дода која Македонија ја нарече Илирида,продолжува со провокациите.Повика во одбрана на светата земја Илирида, нагласувајки дека ...
сите 14 | | | веќе видена

Американски сенатори бараат истрага против американскиот амбасадор во Македонија. Во писмо до државниот секретар на САД, тие со жестоки критики до Џес Бејли, ...
сите 47 | | | веќе видена

И Петер Ванхауте се огласи за платформата потпишана во Тирана. Според поранешниот белгискиот посредник на Меѓународната заедница за Пржинскиот договор, за ...
сите 60 | | | веќе видена

Голем напредок е постигнат во пристапот до квалитетно образование во државата. Со проектот за меѓуетничка интеграција во образованието кој започна пред 5 ...
сите 4 | | | прочитана: 665 | веќе видена

next