Алфа ТВ

Целта на законот е да се осигура дека минималната полна пензија во земјата ќе биде барем толку голема што сиромашните пензионери не ќе треба од државата да ...
сите 20 | | | веќе видена

Поради забавување на европеизацијата во нашиот регион, повторно се јавија големо националистички проекти, оценува македонскиот претседател Ѓорге Иванов во ...
сите 166 | | | веќе видена

Ли предводи група од шест сенатори кои побараа од Стејт Департментот да изврши ревизија и истрага во Амбасадата во Скопје за оправданоста на голем дел од ...
сите 51 | | | веќе видена

Властите во Белгија, Франција и Шпанија во текот на последните денови задржале 13 осомничени соработници во нападите во Париз и Брисел во 2015 година. Властите ...
сите 22 | | | веќе видена

Вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски денеска во Брисел имаше средви со повеќе европратеници и учествуваше на конференцијата во ...
сите 92 | | | веќе видена

Половина од нив се за јава програмирање, а другата половина за софтверско тестирање. Преку обуката тие ќе бидат сертифицирани и полесно би се вработиле во ...
сите 31 | | | веќе видена

Завршува изградбата на канализациска мрежа во местата Стопански двор, Волково и Кисела Јабука, во Општина Ѓорче Петров. За оваа намена Владата од 2009 наваму, ...
сите 20 | | | веќе видена

Се работи за американска компанија која ќе отвори нова фабрика во делот на медицинската индустрија со инвестиција од 8 милиони евра. 300 нови вработувања за ...
сите 40 | | | веќе видена

Истакнати членови на т.н. „Шарена револуција“ и поддржувачи на политиките на СДСМ формираа граѓанско контраздружение „Легија на честа“кое според објавите на ...
сите 10 | | | веќе видена

Граѓаните сфатија, смета претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, дека лидерот на СДСМ Зоран Заев не може да се откаже од тиранската платформа и дека има дадено цврсти ...
сите 116 | | | веќе видена

Престижната меѓународна награда која му се доделува на претседателот Иванов претставува признание на неговите заложби во зајакнување на меѓу-православните ...
сите 23 | | | веќе видена

next