Алфа ТВ

Француски суд им изрече високи затворски казни на наводни членови на џихадистичката група Кан-Торси за нападот со граната во Сарсел, што се движат од две ...
| | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ смета дека министерот за здравство Арбен Таравари со поништувањето на одлуката за зголемување на доплатата на лековите спречил многу нови лекови ...
сите 58 | | | веќе видена

Постапката за оценка на студиите за влијанието врз животната средина на потенцијалните рудни наоѓалишта, како и водењето на јавната расправа во општините каде ...
сите 10 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа кај Битола. Еден загинат, четворица повредени откако синоќа мерцедес удрил во камион Там. „Возачот на мерцедесот, четириесет и ...
сите 13 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Зголемената вегетацијата поради пролетните дождови во комбинација со летните горештини и претстојните сушни периоди ќе биде совршено тло за пожари – алармираат ...
сите 11 | | | веќе видена

Струшката депонија сеуште гори, иако со помал интензитет во однос на изминатите денови. Од синоќа ангажирани се сите компании од охридско-струшкиот регион кои ...
сите 118 | | | веќе видена

Професионалците во Министерството за внатрешни работи (МВР) ќе добијат поддршка за професионалното работење, а во соработка со Македонскиот полициски синдикат ...
сите 65 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во реакција на соопштението од Министерството за образование и наука за долгови на Државниот студентски центар истакнува дека СДСМ сега ја имаат ...
сите 6 | | | веќе видена

„Трудна приказна“ на театар Комедија го понесе епитетот најдобора претстава на годинашниот МТФ „Војдан Чернодрински“, соопшти денеска напладне жирито на ...
сите 124 | | | веќе видена

next