Алфа ТВ

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи на денешната прес-конференција информира дека првата истрага „Табла“ се однесува на залоупотреба на службена ...
сите 65 | | | прочитана: 426 | веќе видена

Претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата ќе биде од ВМРО-ДПМНЕ, договорено е на денешната координација во Собранието. Претседателот ...
сите 617 | | | веќе видена

Најмалку четворица загинати и околу 20 повредени во нападот што се случи во околината на британскиот парламент. Меѓу загинатите кој е оквалификуван како ...
сите 310 | | | прочитана: 269 | веќе видена

Во серијата инциденти во околината на Британскиот парламент, оквалификувани како терористички напад, загинаа четири, а повредени се 20 лица. Меѓу загинатите се ...
сите 310 | | | прочитана: 539 | веќе видена

И Регионалните и Светските медиуми пренесуваа за протестите во Македонија велејки дека демонстрантите минувајќи ја познатата маршрута, од Владата до Собранието ...
сите 68 | | | веќе видена

Ние сме овде собрани да дадеме полна поддршка на едниот и единствен човек кој што рече НЕ на Тиранската платформа, Иванов ја има целосната поддршка од овој ...
сите 55 | | | веќе видена

Белгија денеска одбележува една година од терористичките напади на аеродромот „Завентем“ и на метро станицата „Малбек“ во Брисел, при кои животите ги загубија ...
сите 17 | | | веќе видена

Речиси две третини од Грците ги сметаат мигрантите за закана на економски, социјален и културен план, покажа истражување што го спроведе Националниот центар за ...
сите 30 | | | веќе видена

Северна Кореја планира да продолжи со „усовршување“ на својата нуклеарна и ракетна програма, изјави заменик севернокорејскиот претставник во ОН, Чуе Мион-нам. ...
сите 40 | | | веќе видена

Претседателското место во Комисијата секогаш без исклучок припаѓа на најголемата пратеничка група. Спремни сме ако има договор уште утре да ги тераме следните ...
сите 617 | | | веќе видена

next