Алфа ТВ

По вчерашната иницијатива на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов за свикување лидерска средба, кабинетот на претседателот оствари контакт со ...
сите 281 | | | веќе видена

Во одделна изјава на претседателството на Турција се изразува „длабока загриженост" поради насилството во македонскиот парламент и се поттикнува создавање нова ...
сите 81 | | | веќе видена

Ситуацијата во Македонија, случувањата во Турција и односите меѓу Анкара и ЕУ ќе бидат главни теми на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи ...
сите 75 | | | веќе видена

Околу собраниската зграда се поставени метални барикади, а улиците се затворени за сообраќај. Пред Собранието на Република Македонија, по синоќешните ...
сите 133 | | | прочитана: 544 | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија ја известува јавноста дека будно ги следи настаните. Во текот на вчерашниот ден беа воспоставени и вонредни ...
сите 92 | | | веќе видена

Помалиот обем на вакцинирање против мали сипаници доведе до избивање на неколку епидемии на оваа високо заразна болест во Европа во последните години, а ...
сите 11 | | | веќе видена

Тој истакна дека, „ова веќе не е само македонски проблем, туку станува проблем и на сите нас кои живееме тука и најдобро е веднаш да ги прекинеме сите проблеми ...
сите 64 | | | веќе видена

Ова стана можно по уставните измени што беа одобрени на референдумот од 16 април, со кои на претседателот на државата му се дозволува да има партиски ангажман, ...
сите 81 | | | веќе видена

Безбедносната состојба во централното градско подрачје, околу и во Собранието од ноќеска по полноќ е нормализирана со воспоставување на нарушениот јавен ред и ...
сите 133 | | | прочитана: 198 | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски го осуди насилството и ги повика институциите да направат брза и ефикасна истрага и да се откријат виновниците. Лидерот ...
сите 211 | | | веќе видена

next