Алфа ТВ

Францускиот претседател Франсоа Оланд изјави дека единствениот можен пат кон мир и стабилност меѓу Израел и Палестинците е преку создавање две држави. ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во Каиро имаше средба со претседателот на Арапската Република Египет, Абдел Фатах Ал–Сиси на која било ...
сите 25 | | | веќе видена

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране ...
сите 113 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна политика и безбедност на Европската унија, Федерика Могерини доцна синоќа ги повика Србија и Косово да манифестираат целосна ...
сите 29 | | | веќе видена

Традиционалната прослава на стара Нова година во Вевчани, која кулминира со карневалското дефиле, вчеравечер василичарите ја продолжија посетувајќи ги сите ...
сите 9 | | | прочитана: 773 | веќе видена

next