Алфа ТВ

САД да ја осудат Тиранската платформа, наместо да ја оправдуваат и да се залагаат за неа, повторно побарал претседателот на Македонското меѓународно движење за ...
сите 32 | | | веќе видена

Унгарија ќе го заврши поставувањето на втората ограда долж границата со Србија до крајот на мај и така ќе може да одбие можен нов бран на мигранти кои доаѓаат ...
сите 27 | | | веќе видена

Пред „Капитол мол“ во Скопје денеска ќе биде одбележан Светскиот ден на спиењето од каде ќе биде испратена порака до граѓаните да имаат квалитетен сон доколку ...
сите 21 | | | веќе видена

На денешен ден навршуваат 13 години од мартовските насилства врз Србите на Косово, кога Албанците протераа нешто повеќе од четири илјади Срби од нивните домови ...
сите 90 | | | веќе видена

Државната изборна комисија на Србија потврди 11 кандидати за претседателските избори, закажани за 2 април, а нивниот редослед на гласачките ливичиња ќе биде ...
сите 33 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека ќе ја обжали судската одлука за запирање на дејствието на неговиот втор указ за прашањата на ...
сите 160 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп си стои на зборот дека Владата на неговиот претходник Барак Обама ги прислушувала неговите телефински разговори за време на ...
сите 146 | | | веќе видена

next