Алфа ТВ

Во кругот на поранешната фабрика „Нонча Камишева“ во Велес, беше пуштен во употреба капацитетот за производство на индустриски текстил Лутекс, инвестиција на ...
сите 11 | | | веќе видена

Во нашиот мандат има 87 објекти изградени или опремени со адаптација за деца во предучилишна возраст од кои 60 се градинки, а 27 дневни центри, рече Груевски ...
сите 21 | | | веќе видена

Охридската Виша школа од областа на угостителството и туризмот,прва од ваков вид во Македонија, од која пред 5 децении израсна и Факултетот за туризам и ...
сите 16 | | | веќе видена

Египетската државна телевизија јави дека египетската војска денеска продолжи со воздушните напади врз камповите за обука на екстремистите надвор од земјата. ...
сите 9 | | | веќе видена

Германската компанија ја најави намерата за инвестирање во февруари минатата година сакајќи да инвестира во Демир Хисар, но од објективни причини подоцна е ...
сите 29 | | | веќе видена

За трговијата не е постигната согласност поради протекционизмот, а за Русија, лидерите преговараат како да биде формулиран текстот за можноста на Москва да и ...
сите 181 | | | веќе видена

Според кабинетот на премиерот Тереза Меј, ваквото решение било донесено по консултатциите со безбедносните агенции, откако е проценета сегашната состојба со ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонската уметница во своите дела користи плексиглас и проѕирна принтана фолија со сликарски интервенции кои нудат транспарентност и кршливост. Во ...
сите 17 | | | веќе видена

Тој во Лондон заедно со британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон изјави дека САД биле погодени од веста за нападот врз луѓе кои присуствувале на ...
сите 17 | | | веќе видена

Припадниците на британската армија ќе ги обезбедуваат нуклеарните централи во Шкотска, но војската нема да биде распоредена низ градовите и по улиците во овој ...
сите 22 | | | веќе видена

Лидерите на земјите од Г-7 се договорија да им помогнат на земјите од кои пристигнуваат мигранти, се наведува во заедничкото соопштение, кое ќе биде објавено ...
сите 42 | | | веќе видена

Се прават последните подготовки околу составот на новиот владин кабинет и се прецизираат деталите околу распределбата на министерските фотељи. Се прават ...
сите 86 | | | прочитана: 1006 | веќе видена

next