Алфа ТВ

Британскиот комичар Роуан Аткинсон неодамна се појави на премиерата на својот нов филм „Top Funny Comedian", кој ќе се прикажува само во Кина, пишува „Дејли ...
сите 27 | | | веќе видена

Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс одново е на првото место на листата на најбогатите луге во светот на магазинот „Форбс“, откако за една година неговото ...
сите 22 | | | веќе видена

Најмалку 13 лица се убиени, а 33 се ранети вчера во напад со автомобил-бомба во шиитски регион на ирачкиот главен град Багдад, изјавија силите за безбедност, ...
сите 37 | | | веќе видена

Владата на САД размислува да воведе сеопфатни санкции против Северна Кореја со цел да одговори на заканата од нејзината нуклеарна и ракетна програма, изјавил ...
сите 40 | | | веќе видена

Во пошта во Атина вчера биле откриени и конфискувани нови осум сомнителни пакети со експлозивен материјал, кои биле наменети за претседателот на Еврогрупата, ...
сите 21 | | | прочитана: 161 | веќе видена

Францускиот министер за внатрешни работи Бруно ле Ру ги ангажирал своите две ќерки како парламентарни соработнички за време на одморите додека тие биле ...
сите 24 | | | веќе видена

На 17 март сириските сили објавија дека собориле еден и оштетиле друг израелски авион. Тие биле дел од група израелски воени авиони кои напднале позиции во ...
сите 23 | | | веќе видена

Американските власти ќе им забранат на патниците од десетина странски земји кои патуваат со авион кон САД, да ги носат со себе електронските апарати, откриваат ...
сите 40 | | | веќе видена

next