Алфа ТВ

Германскиот канцелар Ангела Меркел изјави денеска во Берлин дека некои во Велика Британија „имаат илузии„ околу Брегзит и претстојните преговори со ЕУ за ...
сите 85 | | | веќе видена

Со премиера на операта „Травијата“ од Џузепе Верди во режија на Верена Штојбер од Германија, на 9 мај во Македонската опера и балет ќе бидат отворени 45-тите ...
сите 36 | | | веќе видена

Во текстот се поздравува истрагата за активностите на американската амбасада во Скопје покрената од група републикански конгресмени, но се бара интервенција и ...
сите 70 | | | веќе видена

Ние секогаш органзираме фото-можност за сите посетители во Комисијата. Не знам дека се случил таков инцидент. Сите состаноци што ги објавуваме во календарот се ...
сите 98 | | | веќе видена

Сириските власти ги отфрлија обвиненијата на Франција дека се директно вмешани во хемискиот напад врз село, под контрола на бунтовниците и го обвинија Париз ...
сите 39 | | | веќе видена

Обврските на сите чинители кои пристапиле во Мрежата се дефинирани во посебен Акт за формирање на Мрежата. Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ...
сите 14 | | | веќе видена

Почитување на Деловникот со поминување на следната точка од дневниот ред - избор на претседател на Собранието, побара на денешното 20-то продолжение лидерот на ...
сите 45 | | | веќе видена

Би било многу тешко да му се рече „не“ на претседателот Доналд Трамп доколку побара од Британија да се вклучи во акција против Башар ал Асад, ако тој одново ...
сите 39 | | | веќе видена

Нотарите во Република Македонија сметаат дека одредбите во Законот за нотаријат кои стапија на сила на почетокот на годинава непотребно усложнуваат и ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерот за одбрана Зоран Јолевски во рамки на посетата на Хрватска оствари повеќе билатерални средби со негови колеги и со високи претставници од ресорните ...
сите 25 | | | веќе видена

„САД се стремат кон стабилност и мирна денуклеаризација на Корејскиот Полуостров. Остануваме отворени за преговори за постигнување на оваа цел. Стратегијата ...
сите 241 | | | веќе видена

next