Алфа ТВ

Железничката врска е од суштествено значење за слободен проток на патници и стоки, а за реализација на проектот се неопходни средства за изградба на пругата на ...
сите 33 | | | веќе видена

Од Министерството за финансии потсетуваат дека утре доспеваат за враќање 343.540.000 денари стари долгови – по основ на веќе издадени државни хартии од ...
сите 20 | | | прочитана: 264 | веќе видена

Центарот ,,Зраци” кој е наменет за деца со пречки во развојот,сега е целосно реновиран,проширен со нови и убаво уредени простории. ...
сите 21 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Софија се договори со бугарскиот колега Бојко Борисов заедно да го прослават Илинден на 2 август во Македонија. Премиерот Зоран ...
сите 275 | | | прочитана: 239 | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика не го подржуваат предлогот за продолжување на породилното отсуство од сегашните 9 на 18 месеци. Министерството за ...
сите 94 | | | веќе видена

Иако кај нашиот јужен сосед постојат регулативи според кои може да се внесува ограничена количина на храна која има потекло од Европската Унија, сепак во ...
сите 12 | | | веќе видена

Родителите и децата со посебни потреби од граѓанската иницијатива „5 до 12“ утрото повторно ги поставија шаторите за кампување во Паркот „Жена - Борец“. Целта ...
сите 57 | | | веќе видена

Нова опрема за инспекторите, нови возила, намештај за канцелариите. Сето ова го набави Агенцијата за храна и ветеринарство, вели во интервју за Алфа екс ...
сите 5 | | | веќе видена

Ни добив решение за отказ, ниту пак ми дозволија повторно да конкурирам, иако функцијата требаше да ја обавувам четири години, обвинува Зоран Поповски, екс ...
сите 31 | | | веќе видена

Македонија повторно може да биде погодена од пробивање на нов бегалски бран и нови нелегални рути. Hелегално поминуваат околу 160 мигранти кои продолжуваат кон ...
сите 80 | | | веќе видена

Ескалираше револтот кај овоштарите. Незадоволни поради немање пласман за праските, производителите го блокираа патот Градско – Прилеп, кај пазарот во Росоман ...
сите 40 | | | веќе видена

Владата во Индија објави упатство во кое на бремените жени им советува да не јадат месо и јајца и да се воздржуваат од „нечисти“ мисли. Владата во Индија ...
сите 19 | | | веќе видена

next