Алфа ТВ

Охридските кулинари го срушија рекородот кој го држеше Бугарија,каде пред 7 години е направена шопска салата од 86 килограми. Ова е уникатен настан не само за ...
сите 16 | | | веќе видена

СДС мора да престане да води антимакедонска политика и да се пазари со националните и државни интереси само и само да се добере на власт по секоја цена-рече ...
сите 212 | | | веќе видена

Штети се очекуваат и во овоштарството, особено кај јаболчестите видови кои вообичаено цветаат во овој период и отпочнуваат со фазите на формирање на плод и ...
сите 50 | | | веќе видена

Според вкупниот број на борци во ИД, независно од бројот на населението, БиХ се наоѓа на 15. место. Босна и Херцеговина е на седмо место според бројот на борци ...
сите 13 | | | веќе видена

На Пролетните средби во Вашингтон, на кои учествува и македонската делегација предводена од министерот за финансии Кирил Миноски, е посочено дека македонската ...
сите 47 | | | веќе видена

Овоштарите велат дека вакви ниски температури за само два часа можат да го уништат цутот, а последиците наскоро ќе се видат штом температурата биде повисока од ...
сите 35 | | | прочитана: 176 | веќе видена

Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан чиноначалствуваше со светата архиерејска литургија што по повод празникот Источен петок – Балаклија се одржа ...
сите 12 | | | веќе видена

Дел од 16-те автобуси блокирани во двете транзитни зони во близина на Алепо го продолжија патот, изјави директорот на Центарот со седиште во Лондон, Рами Абдел ...
сите 14 | | | веќе видена

Рударскиот комплекс во Казандол се очекува да ја заврши градбата до крајот на годинава и да почне со производство. Рударскиот комплекс во Казандол се очекува ...
сите 41 | | | веќе видена

next