Алфа ТВ

Функционирањето на демократските институции во Турција ќе биде во фокусот на пролетната пленарна сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) ...
сите 22 | | | веќе видена

Првата фаза, што треба да ги поведе Французите кон Елисејската палата, заврши. Тој резултат е историски, наведе Ле Пен. Лидерката на крајнодесничарскиот ...
сите 280 | | | прочитана: 266 | веќе видена

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц, чија земја е ротациски претседател на ОБСЕ, побара истрага за експлозијата и изјави дека виновниците ...
сите 27 | | | веќе видена

Судири меѓу анти-фашистичичките милитанти и силите за безбедност избувнаа синоќа на плоштадот Бастилја и на соседните улици, речиси веднаш по објавувањето на ...
сите 280 | | | прочитана: 274 | веќе видена

Независниот центристички кандидат Емануел Макрон освои 23,75 проценти, додека кандидатката на крајнодесничарскиот „Национален фронт“ Марин ле Пен освои 21,53 ...
сите 280 | | | прочитана: 170 | веќе видена

Лидерот на Ал Каеда, Ајман ал Завахири ги повика своите следбеници и сите екстремисти во Сирија да се обединат и да се подготват за „продолжен џихад“. Лидерот ...
сите 21 | | | веќе видена

По низата вработувања на млади кадри, неделникот споделува видео на кое се гледа како синот на врховната судијка Лидија Неделкова ја напушта зградата на ...
сите 114 | | | веќе видена

Помалку од два месеци до истекување на рокот колку што има СЈО според договореното од Пржино. Експертите согласни дека ова него не треба да продолжи да ...
сите 114 | | | веќе видена

Митко Гинев од село Ваташа, регистриран земјоделец рече дека работи околу 40 декари земја од кој половина е овошје, а половина лозја и дека штетите кај него се ...
сите 102 | | | веќе видена

Граѓаните денес се изјаснуваат дали се За или Против отворање рудници за злато на планината Кожув. Референдумското гласање во Гевгелија се одвива во најдобар ...
сите 190 | | | прочитана: 959 | веќе видена

Фирмите Гранит и Бетон во соработка со Италијанска градежна компанија се избрани да го реализираат овој проект вреден околу 72 милиони евра. Според банката на ...
сите 54 | | | веќе видена

Исходот од овие избори на втората најголема европска земја и третата нај јака економија, ќе биде одлучувачки и за нејзината иднина како дел од ЕУ. Во Франција ...
сите 280 | | | веќе видена

Според Гордана Попкочева, претседателката на Општинската изборна комисија, гласачкиот матријал е дистрибуиран до сите изборни места, а формирани се и сите ...
сите 190 | | | прочитана: 1200 | веќе видена

next