Архива на вести за 19 Мај 2017

Од почетокот на годината до денес, индексот Dow Jones порасна за 5.4%, а пред два месеца го достигна својот историски максимум , преминувајќи 21.000 поени. ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерството за финансии една седмица не одговора на прашањата во врска со намерата и дивидендите да бидат предмет на оданочувањеа. Имено, ваквата намера ...
сите 17 | | | веќе видена

-Ние одлучивме во почетокот на декември да инвестираме тука и вчера потпишавме договор. На 26 илјади метри квадратни парцела, ние планираме во јули да почнеме ...
сите 22 | | | веќе видена

Кога се работи за изненадување и нешто несекојдневно, Сара Мејс и Дамјан Пејчиноски секогаш се инвентивни со нови и оригинални идеи. Соработката, која започна ...
сите 5 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан, првоосомничен во случајот „Труст“, нема да оди во притвор и ќе се брани од слобода. Судијата на претходна постапка, како што соопштија ...
сите 107 | | | веќе видена

„Викиликс“ денеска објави дека американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) поседува технологија која им овозможува на тајните служби на САД да имаат ...
сите 10 | | | веќе видена

Големо разочарување за оваа девојка. Нејзиниот несуден сопруг ја оставил само три дена пред венчавката и во потполност ја шокираше. Карли Акерс, 30 годишна ...
сите 3 | | | веќе видена

Адам Лајонс (36) од источен Лондон живее со две девојки, и за Индипендент открива дека наскоро треба да стане татко по втор пат, и дека оваа чудна заедница ...
сите 3 | | | веќе видена

Оваа девојка вели дека се препородила откако почнала да се тушира само со ладна вода. Таа навика одлично делува на целото тело, а дури помага и за побрзо ...
сите 28 | | | веќе видена