Архива на вести за 19 Мај 2017

Таксистите барааат итно повлекување на малусот – поскапувањето на осигурувањето на возилата кое се плаќа при регистрација, а не се задоволни и со ...
сите 3 | | | веќе видена

Надеж дека во Македонија наскоро ќе има нова влада искажа и Италија. Министерот за надворешни работи и меѓународна соработка, Анџелино Алфано во изјавата ...
сите 34 | | | веќе видена

Македонскиот олимписки комитет (MOK) викендов ќе биде домаќин на Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) и на Европските олимписки комитети (ЕОК) на собирот ...
сите 5 | | | веќе видена

Паметам дека како мала кога и да отидев на гости кај баба ми, едвај чекав да седнам зад „педалата" на нејзината стара Сингер машина за шиење и да почнам да го ...
сите 10 | | | веќе видена

Неодамна воодушеви со својот изглед и сјајна линија кога се појави на еден настан, а Илда Шаулиќ сега се покажа во своето целосно природно издание. Пејачката ...
сите 5 | | | веќе видена

Прочуениот Пирс Броснан својот 64 роденден го прослави на Хаваи со сопругата Кили Шаје Смит, а сликите на кои оваа двојка разменуваат нежности ги преплавија ...
сите 6 | | | веќе видена

Откако во БиХ поради лошита хидролошка година и зголеменото произведување на електрична енергија ги доведоа Јабланичкото и Рамското езеро до најниско ниво во ...
сите 5 | | | веќе видена

Монографијата содржи околу 450 страници и 170 фотографии. Опфатени се автентични сеќавања и искажувања на триесетина ученици, мајки и учители, кои привремено ...
сите 11 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерин на неформалната вечера со претседателите на владите на ...
сите 192 | | | веќе видена

Прашалник за самопроценка на депресија од денеска ќе пополнуваат пациентите што ќе го посетат својот матичен лекар. Одговорите на прашањата ќе покажат дали кај ...
сите 30 | | | веќе видена

Група Македонци во Германија покренаа иницијатива со која бараат од тамошните власти да ја признаат македоската возачка дозвола, која во оваа земја се уште не ...
сите 7 | | | веќе видена

Еквадорската Влада од Велика Британија побара на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, да му овозможи безбеден премин, за да може тој потоа да добие азил во ...
сите 67 | | | веќе видена