Архива на вести за 19 Мај 2017

Најгледаното македонско ток-шоу, Еден на Еден, заврши со студиските епизоди за оваа фантастична осма сезона. Сега продолжуваат Еден на Еден специјалите, а оваа ...
сите 19 | | | веќе видена

Вашингтон во февруари во своите редови ги донесе Богдановиќ и Крис Мекол, а во Бруклин заминаа Маркус Торнтон и Ендрју Николсон и избор во првата рунда на ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи преку соопштение појасни дека во врска со настаните во Собранието на 27 април не е извршен претрес во домот на И.Ј. од ...
сите 78 | | | веќе видена

Македонската филхармонија, која е најстара институција од областа на музичко-сценската дејност во Република Македонија, новиот објект го добива по 73 години од ...
сите 119 | | | веќе видена

Откако сопругата Кристина на свет го донесе нивниот прв син, поп-пејачот Даниел Кајмакоски периодов е повеќе активен на приватен план, па на социјалните мрежи ...
сите 7 | | | веќе видена

Карло Анчелоти имаше навистина добар период како тренер на Реал Мадрид бидејќи успеа да му ја донесе толку очекуваната и посакувана „Ла Десима“ на клубот во ...
сите 5 | | | веќе видена

Припадници на крајно десничарската организација „Движење за идентитет“ денеска околу пладне ја нападнаа зградата на германското Министерство за правда и се ...
сите 12 | | | веќе видена

Жител на кичевското село Горно Строгомиште со нож го пробол зетот завчера во Зајас, мислејќи дека тој е виновен оти неговата сестра завршила на лекување на ...
сите 20 | | | веќе видена

Мандатарот Зоран Заев со најтесното раководство на Бихаќка веќе го крои списокот на потенцијални министри во новиот владин кабинет. Извори од Бихаќка брифираат ...
сите 616 | | | веќе видена

Денеска во спортската сала “Македонски Херои” при Факултетот за физичко образование, спорт и здравје ќе се одиграат завршните натпревари од Универзитетската ...
сите 19 | | | веќе видена