Телеграф

Македонија се сака со цело срце и душа. Ако тогаш пеевме „Едно име имаме“ треба да пееме и сега, рече водителот Димитар Атанасовски Би сакал да им порачам на ...
сите 314 | | | веќе видена

Дали знаевте дека шефот на Америка ги лепи своите вратоврски со лепак Претседателот на САД, Доналд Трамп, од кога седна на најмоќното столче на светот е ...
сите 5 | | | веќе видена

Сакаат да нè скршат нема да им дозволиме и им повторуваме на ВМРО-ДПМНЕ дека не смеат да дозволат, мора да останат со граѓаните кои се на улици. Никакво бирање ...
сите 314 | | | веќе видена

Таа имаше сериозни проблеми со лицето, а во текот на овие седум години не само што го средила тоа туку се фрлила во теретана, па изгледа како права мачка Мира ...
сите 20 | | | веќе видена

Според српските медиуми, Александар Вучиќ изразил надеж дека рускиот претседател наскоро ќе го потпише указот за вооружување на Србија Рускиот претседател ...
сите 34 | | | веќе видена

Менаџерот на Манчестер јунајтед Жозе Нурињо е подготвен втора година едноподруго да го собори светскиот трансфер рекорд Стратегот на „ѓаволите“, Жозе Мурињо е ...
сите 32 | | | веќе видена

Времето на луѓето во источна Гута истекува. Додека се зголемуваат здравствените потреби, достапните ресурси се трошат од ден во ден. Наша главна цел сега е да ...
сите 3 | | | веќе видена

Вооружените крадци украле пари, мобилни телефони и автомобил Вооружени крадци ограбија викендичка во Зубовце, Кумановско. Како што информира МВР, крадците со ...
сите 38 | | | веќе видена

Едноставно ваквата глетка ќе ве хипнотизира... И познатата водителка Маја Поцевска уживаше во саботниот концерт на познатата српска ѕвезда Светлана Цеца ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонците од Швајцарија ја отфрлаат во целост платформата и се спротивставуваат на редефинирање, кантонизација, федерализација, промена на име, знаме и химна ...
сите 28 | | | веќе видена

Диригент на концертот е Борјан Цанев, а оркестарот на Македонската филхармонија ќе ги изведе и комплексните дела - симфониската поема „Остров на мртвите“ од ...
сите 12 | | | веќе видена

Аналитичкото истражување е спроведено од Фондацијата за одржлив економски развој „ПРЕДА Плус“ во соработка со Здружението на студенти и младинци со хендикеп Од ...
сите 34 | | | веќе видена

Преку овој концерт Даутовски ќе се обиде да го покаже патот до корените на музиката, а тоа е звукот како животворна енергија Денови на македонската музика ...
сите 44 | | | веќе видена

Дваесет и четиригодишен скопјанец, кој е вработен како полицаец, со мотоцикл излетал од автопатот Велес-Скопје при што се здобил со скршеници на рацете и на ...
сите 47 | | | веќе видена

Екипа на Телеграф.мк имаше ексклузивна можност да се вози по новиот автопат и се уверивме дека тој е едно од најголемите градежни достигнувања во земјава. ...
сите 13 | | | веќе видена

next