Телеграф

Реткост е на нашата книжевна сцена да се појави промовирање на книги, со разголена девојка. Сепак, овој потег на авторот наиде на бројни позитивни реакции на ...
сите 3 | | | веќе видена

Груевски истакна дека единствена цел во разговорите и неговата посета на Брисел е да се најде начин да и се помогне на Македонија да го забрза својот од кон ...
сите 210 | | | прочитана: 268 | веќе видена

Програмите за здравје и слабеење нудат целосен пристап во намалувањето на телесната тежина и здравиот животниот стил со помош на препораки за исхрана, додатоци ...
сите 2 | | | веќе видена

Под покровителство на Градот Скопје и Министерството за култура, годинешново „Скопско лето“ ќе понуди околу 50 програмски содржини, концерти на класична, ...
сите 51 | | | веќе видена

Никола Попов е осуден за разбојништво. Тој во јануари ограби и нападна момче и девојка од Турција кои престојувале во Мрзенци и им украде пет илјади евра и ...
сите 2 | | | веќе видена

Неговата ерекција ја расипа романтичната идила Фудбалерот Цеск Фабрегас на Инстаграм објави фотографија на која се бакнува со сопругата Даниела Семан, но еден ...
сите 10 | | | веќе видена

Познатата водителка изгледа подобро од било кога... Тој што кажал дека жените се како виното, колку постари, толку поубави и тоа како е во право. Вистински ...
сите 5 | | | прочитана: 2829 | веќе видена

Тој потсетува дека Никос Коѕиас, иако свесен за рамнотежата на коалициската Влада меѓу Сириза и Независки Грци, пред две години презеде иницијатива и ги ...
сите 205 | | | веќе видена

Друштвото на писателите на Македонија оценува дека содржината на лектирата во голем дел е застоена и не кореспондира со вистинските потреби на образовниот ...
сите 32 | | | веќе видена

Парите од продажбата ќе бидат наменети за лекување на малиот Гоце Марковски кој боледува од тумор на мозокот и на кој му се потребни средства за лекување, како ...
сите 17 | | | веќе видена

Германија одигра интересен натпревар против „кенгурите“, а ги совлада со 3:2 На Купот на конфедерациите во Русија денеска беше одигран последниот меч од 1. ...
сите 64 | | | веќе видена

Атрактивната лото-девојка ги изненади своите обожаватели на социјалните мрежи Познатата водителка Марјана Станојковска досега сме ја виделе во повеќе улоги, но ...
сите 7 | | | веќе видена

Студентите од Технолошко-металуршкиот факултет под менторство на професорката и дизајнерка Лидија Георгиева, вечерва во рамките на прославата на Денот на ...
сите 8 | | | веќе видена

Синоќа по полноќ маж со комби влета во група верници кога излегувале од џамијата, при што едно лице загина, а десетмина се повредени Сите жртви од нападот што ...
сите 100 | | | прочитана: 289 | веќе видена

Името на Македонија е длабоко врежано во сржта на нашиот идентитет и тоа е составен дел од нашата вековна борба за самоопределување и суверена независност, ...
сите 5 | | | веќе видена

За разлика од првото прикажување, кога автомобилот беше целиот во прав и покриен со кал, возилото со кое вчера Чавушоглу се возеше низ Скопје беше светнато ...
сите 30 | | | прочитана: 628 | веќе видена

ШИФФ со над 350.000 посетители годишно прерасна во најголем азиски филмски фестивал со професионална платформа за културна размена на домашни и странски ...
сите 36 | | | веќе видена

Креацијата на дизајнерката Моник Лулер предизвика симпатична бура на социјалните мрежи, нема кој не воздивна пред оваа елеганција од сребрен сатен, не случајно ...
сите 9 | | | веќе видена

next