Беше очигледно дека луѓето кои упаднаа во парламентот се добро организирани, раскажува пратеникот Мухамед Зекири за , со детали за синоќешните инциденти во ...
сите 27 | | | веќе видена

На 27.04.2017 година во 23.05 часот во ЕИК Скопје, Ј.Ш.Л. (63) од Скопје, вработена во Собранието на Република Македонија, пријавила дека истиот ден околу ...
сите 17 | | | веќе видена

На 27.04.2017 година во 22.22 часот во ЕИК Скопје, Д.Т. пријавил дека непознат сторител со камења извршил оштетување, односно искршил стакло од штабот на ПП ...
сите 29 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски“ во „Топ тема“ на Телма изјави дека нема никаква улога во крвавите настани во Парламентот, а тие од неговото блиско ...
сите 25 | | | веќе видена

Околу две илјади до три илјади членови на СДСМ, според Спасовски биле пред партиското седиште, но им било посочено да не доаѓаат кон Собранието. Добивме ...
сите 17 | | | веќе видена

Со развиорени македонски знамиња и смирувачка реторика, беше пропратен денешниот протест на Иницијативата „За заедничка Македонија“ пред ЕУ Инфо центарот во ...
сите 136 | | | веќе видена

Црна Гора, по страдањата и талкањата низ историјата, конечно е на местото кое и припаѓа, во заедницата на најразвиени земји, порача лидерот на Демократската ...
сите 62 | | | веќе видена

next