Денес околу 18.30 часот дошло до несреќа на плажата Јадрија во Шибеник. Имено, глисер излетал на плажа, поминал помеѓу капачите и погодил паркиран автомобил, ...
| | веќе видена | слични

Владејачката Социјалистичка партија, која ја предводи Еди Рама е победник на денешните парламентарни избори во Албанија, покажуваат анкетите од излезноста, ...
сите 45 | | | веќе видена

Невремето кое денес ја погоди Словенија предизвика големи проблеми, ветерот корнел дрва, носел кровови, а некои патишта биле затворени за сообраќај. Во ...
сите 10 | | | веќе видена

Оваа пракса трае вели десет години и за жал овие луѓе не гледаат ништо спорно во тоа. Гледате ли вие? Голем, сјаен, преубав зеленчук? После ова видео добро ќе ...
сите 15 | | | веќе видена

Тргнувајќи од значењето и посветеноста на Владата на Република Македонија на процесот за спроведување реформите за евро-атланските интеграции на земјава, Ве ...
сите 204 | | | веќе видена

Извлечениот маж од водите на езерото се наоѓа во животна опасност, јави Макфакс. Денес попладне од водите на Охридското езеро, на делот помеѓу Пештани и ...
сите 56 | | | веќе видена

Две деца од Тексас, САД, починале во автомобил од прекумерна топлина откако мајка им ги заклучила за да „им одржи лекција“. Би-би-си пишува дека Синтија Мари ...
сите 3 | | | веќе видена

Силен ветер и дожд направија хаос во Хрватска и Словенија. Невремето кое започна во јужна Словенија, а потоа се премести и во цела Хрватска, направи доста ...
сите 10 | | | веќе видена

Популарната туристичка атракција „Милениумско око“ или „Лондонско око“ е евакуирано откако денеска на брегот на Темза е пронајдена бомба од Втората светска ...
сите 3 | | | веќе видена

next