И покрај тоа што зградите им се категоризирани како опасни, дел од жителите на Лондон не сакаат да бидат евакуирани. Повеќе од 80 луѓе се спротивставуваат на ...
сите 85 | | | прочитана: 325 | веќе видена

На еден ден пред изборите во Албанија, весникот „Велт“ пишува за зајакнувањето на националистичката реторика на Балканот. Во текстот со наслов „Ризичниот сон ...
сите 64 | | | веќе видена

В недела Албанците избираат нов парламент. Сеедно кој ќе победи, политичкиот пат на Албанија може да води само кон ЕУ. Зашто, ЕУ-перспективата е единственото ...
сите 17 | | | веќе видена

На граничниот премин „Богородица“ денеска има огромни колони возила. За влез од Македонија во Грција се чека во просек по три часа. Продолжениот викенд во ...
сите 50 | | | прочитана: 363 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер уште не сфатија зошто останаа осамени на политичката сцена. Груевски мисли дека наречниците му ја одредиле судбината да бил бедем ...
сите 228 | | | прочитана: 390 | веќе видена

За првпат по повеќе од една деценија една анкета покажа поголема популарност на СДСМ и на нејзиниот водечки политичар Заев од онаа на ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 219 | | | прочитана: 1137 | веќе видена

next