Скопје се сеќава и никако нема да го заборави кобното јулско утро што му зададе огромна болка на Скопје и скопјани. Тоа утро со себе носи врежано тажни слики и ...
сите 18 | | | веќе видена

На граничните премини Богородица и Дојран утринава за излез од државата се чека од 30 минути до еден час. Според информациите од Авто мото сојузот на ...
сите 25 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика испрати соопштение за нерегистрираната градинка „Пчела“ во Чаир. Од Министерството денеска испратиле инспектори од ...
сите 26 | | | веќе видена

Во врска со земјотресот во кој се случи во Република Турција и Грција Министерството за надворешни работи информира дека е во постојана комуникација со ...
сите 75 | | | веќе видена

На Твитер профилот на сопругата на Четер Бенингтон, вчера осамнаа страшни пораки, толку што сите одбиваат да поверуваат дека таа тоа го напишала. Фронтменот на ...
сите 67 | | | веќе видена

Израелскиот амбасадор во Македонија, Дан Ориан на својот Фејсбук профил објави фотографија од себеси како прави стој на раце покрај фонтаната на плоштадот ...
сите 9 | | | веќе видена

Конечно пристигна Самсунг Галакси 8 кој претставува нов голем скок во мобилната технологија. Телефонот кој е веќе достапен, го разбранува пазарот на паметни ...
сите 6 | | | веќе видена

Јована Аврамовска е новиот портпарол на Министерството за финансии. Аврамовска беше дел од тимот на сатиричната емисија „Фчерашни вести“ што се емитуваше на ...
сите 66 | | | веќе видена

next