Непознати лица украле од психијатриска клиника во Нови Сад метадон во вредност од над 200 милиони динари (1,6 милиони евра), јави денеска српската националната ...
сите 18 | | | веќе видена

Шеснаесетгодишно момче од гостиварското село Неготино, Полошко, претрпело силен струен удар и паднало во бессознание по обидот да ја затвори вратата од ...
сите 19 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Србија и лидер на Српската радикална партија, Воислав Шешељ во синоќешното преставување на РТС рече дека на државните граници би ...
сите 31 | | | веќе видена

Утрово околу 11 часот и 15 минути, по дојава во полиција, во семејна куќа кај Шибеник пронајден е мртов припадник на Специјалната единица на полициајта во ...
сите 9 | | | веќе видена

Поскапи јајца и јагнешко месо пред Велигден очекуваат граѓаните. Велат сеуште е рано да се зборува , но досегашната пракса покажала дека секоја година пред ...
сите 28 | | | веќе видена

Четири месеци од исчезнувањето на Барбара Витез (15) од Сенте, и понатаму за тоа многу малку се знае, а таткотот на девојчето Ендре по тој повод напиша кратка ...
сите 2 | | | веќе видена

Коментирајќи го изборот на нов претседател на Собранието, Заев потврди дека Талат Џафери ќе бил заеднички предлог на СДСМ и ДУИ за оваа функција. Заев посочи ...
сите 391 | | | веќе видена

Џули Патерсон (39) од Алабама и нејзината осумгодишна ќерка Елизабет загинаа во две одвоени несреќи во рок од 30 минути. Двете сообраќајни несреќи се случиле ...
сите 4 | | | веќе видена

Заедно со ризикот од радијација, неочекувана пречка за Јапонците кои се враќаат во своите домови по нуклеарната катастрофа во Фукушима пред 6 години – се ...
сите 4 | | | веќе видена

Влада која ќе ја спроведува Тиранската платформа направена и оформена во друга држава, неможе да биде реформска, туку е антидржавна. Влада која ќе работи по ...
сите 224 | | | веќе видена

Петар сè уште се лекува од траумите: Живеев со жена која ме малтретираше психички и физички Петар е високообразован скопјанец, кој со години не може да ги ...
сите 4 | | | веќе видена

next