Мајкл Хенлајн 1980 година бил обвинет за убиство кое не го направил. Заради тоа тој во затвор одлежал цели 36 години. Организацијата “California Innocence ...
сите 2 | | | веќе видена

Фудбалерот Хелио Него кој има 31 година е еден од шестмината кои се извлекоа од остатоците на авионот кој удри во планината во близина на колумбискиот град ...
сите 6 | | | веќе видена

Јавноста ќе дознае што се случило во Република Македонија и које виновен во целата политичка криза во која во залошнитво се држи целата Република Македонија и ...
сите 262 | | | прочитана: 191 | веќе видена

Голманот Колев беше вистински херој, стопирајќи го последниот удар на Исланѓаните. Во неизвесен натпревар полн со пресврти македонската ракометна ...
сите 18 | | | веќе видена

Вчера во 07 часот и 20 минути во Виница се случила огромна трагедија кога од лекар од Итна медицинска помош било пријавено дека во куќа во селото Истибања, на ...
сите 106 | | | прочитана: 3167 | веќе видена

Италијанските спасувачки служби соопштија дека повеќе лица загинаа откако лавина затрупа хотел, во регионот Абрузо, која според првичните информации била ...
сите 161 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишниот Петар Рупески од населбата Варош беше најсреќен меѓу неколкуте стотини верници кои денеска влегоа во студените води на Охридското ...
сите 408 | | | веќе видена

Вечерва околу 19. 30 ч. се случи сообраќајна незгода на магистралниот пат Скопје – граничен премин Долно Блаце кај место наречено Вражји Вир, помеѓу ПМВ Ауди ...
сите 55 | | | веќе видена

Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, Никола Груевски и Али Ахмети денеска остварија средба на која што акцентот во разговорите беше ставен на две точки и тоа анализа ...
сите 95 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот. Снег со слаб ...
сите 392 | | | веќе видена

next