Првиот сосед ја уби пензионерката во Охрид. Полицијата го пронајде осомничениот за убиството на 67 годишната охриѓанка Спаса Бојоска. Неофицијално станува збор ...
сите 59 | | | прочитана: 2553 | веќе видена

Уште незапочнато судењето, тие без да им се даде збор почнаа да го навредуваат Судот со навредливи зборови. Фрапантно и скандалозно однесување на специјалните ...
сите 174 | | | веќе видена

СДСМ е цврсто влезен со намера да прави редефинирање на Македонија. Тие велат дека немало да се менува Уставот, а Уставот нема да се менува затоа што знаат ...
сите 99 | | | веќе видена

Црвениот телефон кој го користел Адолф Хитлер за време на втората светска војна, а преку него наредил смрт на милиони луѓе е продаден на аукција во Мериленд. ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Вишиот суд на Заечар одржано е подготвително судење на Владица Рајковиќ(28) од заечарското село Вратарница, кого обвинителството го товари за три кривични ...
сите 2 | | | веќе видена

Анџелина Џоли првпат проговори за распаѓањето на бракот со Бред Пит и како тоа влијаело на нивните деца. Холивудската актерка моментaлно е во Камбоџа со ...
сите 27 | | | веќе видена

Посетителите на националниот парк Џосемит во САД имаат прилика да присуствуваат на редок феномен кој го прави водопадот посветол. Иако Џосемит го краси ...
сите 2 | | | веќе видена

Сара Бојл (26) од Стафордшир во Англија е мајка на едногодишното синче Теди кој имал само шест месеци кога одбивал доеѓе. Тоа било првиот знак дека нешто не е ...
сите 14 | | | прочитана: 836 | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Охрид заедно со екипа на крим техника од МВР, изврши увид на лице место ...
сите 59 | | | веќе видена

Станови, автомобили, товарни возила, монитори, лап-топи, различни машини и какви уште не движни и недвижни предмети нуди на продажба Управата за јавни приходи ...
сите 5 | | | веќе видена

next