Во Ургентниот центар во гостиварската болница вчера околу пладне била донесена 59-годишната М.И. од Долна Бањица, која претходно се затрула, односно испила ...
сите 2 | | | веќе видена

Питер Бутолн, новинар од Словенија, бил момчето со кое првата дама на САД, Меланија Трамп се забавувала пред да биде со сегашниот претседател, 45. по ред, ...
сите 8 | | | прочитана: 964 | веќе видена

Тезите дека на луѓето дека непосредно пред смртта пред очите им се појавува целиот живот доби научна поддршка. Истражувачите од Универзитетот Хадаш во Ерусалим ...
сите 4 | | | веќе видена

Изутринава војници и полицајци во обезбедување на Лувр отвориле оган и раниле едно лице кое се обидело да влезе во Лувр во Париз. Според сегашните информации, ...
сите 47 | | | прочитана: 264 | веќе видена

Дванаесет годишно момче се бори за живот откако вчера било пронајдено во бесознание на патот Охрид-Ресен кај депонијата Буково. Од МВР информираат дека ...
сите 333 | | | веќе видена

6-мина американски конгресмени покренаа истрага за вмешаноста на амбасадор Бејли во финансирањето и креирањето на политиката на фондацијата СОРОС, како и ...
сите 4 | | | прочитана: 282 | веќе видена

На самиот почеток од годината настана вистински хаос, кога Јелена Карлеуша на својствен начин искоментира фотографија на Цеца Ражнатовиќ и Александра Пријовиќ. ...
сите 22 | | | веќе видена

Бијонсе и Џеј Зи ќе станат родители на близначиња. Славната 35-годишна пејачка ја објави среќната вест на својот Инстаграм профил со фотографија од трудничкото ...
сите 14 | | | веќе видена

Театар Комедија годинава ја свртува својата репертоарна политика кон светските класици на комедиографијата и со тоа сака да наметне еден поинаков пристап кон ...
сите 3 | | | веќе видена

Кривична пријава поради сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на малолетно лице“ е поднесена против 24 годишната скопјанка Д.И. ...
сите 4 | | | прочитана: 370 | веќе видена

Пожар избувнал попладнево во центарот на Скопје. Според информациите на Курир пожарот е забележан во објектот Палома Бјанка на улицата „Даме Груев“. Од МВР ...
сите 37 | | | веќе видена

Внукот на пејачката Маја Оџаклиевска, Лука, боледува од аутизам, а таа собра храброст за тоа отворено да проговори пред камерите во српската емисија „150 ...
сите 4 | | | прочитана: 604 | веќе видена

next