Од 15 јуни корисниците на мобилна телефонија од државите членки на Европската унија кои патуваат во други држави членки, ќе може да користат роаминг без ...
сите 12 | | | веќе видена

Тригодишното дете кому родителите му дале име по светски познатиот фудбалер Меси, поминало 2 години во заточеништво со мајка му и сестра му од страна на ...
сите 15 | | | веќе видена

Англиското девојче Маделин Мекан кое на 3 мај 2007 година, исчезна во Португалија, најверојатно е грабнато од шверцери на луге и продадено на некое имотно ...
сите 5 | | | веќе видена

Можеби зачудува, но тетовската полицијанајчесто има работа со интернет-криминал. Неодамна Британец побарал помош од тетовската полиција кога сфатил дека ...
сите 17 | | | веќе видена

Сите гимназијалци кои од септември ќе се запишат во прва година, отсега, наместо во третата како досега, ќе треба да одберат насока уште при запишувањето, ...
сите 16 | | | веќе видена

Шеснаесет годишно девојче од едно гостиварско село вчера вечерта се јавило на преглед во болницата во Гостивар и им кажала дека била противправно лишена од ...
сите 17 | | | веќе видена

Талат Џафери попладнево се обиде со својот автомобил да помине низ толпата граѓани кои протестираат како дел од иницијативата за Заеднича Македонија. Тој наиде ...
сите 184 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи и од воената полиција, изврши ...
сите 11 | | | веќе видена

Фотографијата која е објавена на страницата “Love What Matters” трогна многумина и ги потсети на овој завет на венчавката, „и во добро и во зло“. Девојката ...
сите 12 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 50 годишниот скопјанец П.А. поради сомневање за сторено убиство во обид. -Во периодот од март до април годинава ...
сите 13 | | | веќе видена

next