ВМРО-ДПМНЕ нема да нема да преговара и нема да дозволи промена на Уставот со цел двојазичност на целата територија и продолжување на мандатот на СЈО, стои во ...
сите 65 | | | веќе видена

Жител од прилепското село Житоше вчера во полиција пријавил дека пред три дена од семејниот дом излегол неговиот брат, 57-годишниот Ќ.З. кој дента околу 8.30 ...
сите 24 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.1/2017 за долгови доспеани до 30.09.2016 и неплатени до 31.12.2016 година по основ на ДДВ, данок на ...
сите 47 | | | веќе видена

- За шест дена ослабев 12 килограми, а уште три кога се вратив од болница. Во болницата ме прашаа како сум издржал, бидејќи телото после пет дена гладување не ...
| | веќе видена

Даг и Меланија Ричард очекувале нормално породување. Но, откако на Меланија и пукнал водењакот, таа паднала и почнала да се тресе. Итно ја испратиле на царски ...
сите 4 | | | веќе видена

Зошто луѓето веруваат дека петок 13 е несреќен ден во годината? Затоа што луѓето се суеверни, веруваат во разни урбани и фолк митови, како што е овој. И сето ...
сите 2 | | | веќе видена

Нова драма на спортски клуб кој се превезуваше со авион на натпревар овојпат од НБА лигата. Се работи за кошаркарите на Мајами кои за малку избегнаа трагедија ...
сите 33 | | | веќе видена

Снежно невреме денес погоди делови од западна Европа, пред се Германија и Франција. Настанат е хаос во патниот, железничкиот и воздушниот сообраќај, а дел од ...
сите 34 | | | веќе видена

Изминативе денови Македонија ја зафати студен бран, поради кој мислиме дека зимата веројатно никогаш нема да помине. Колку и да се греете не е доволно. Толку е ...
сите 10 | | | веќе видена

next