Јавното претпријатие „Градски паркинг“ е подготвено за новата сезона за изнајмување на велосипедите, која почна викендов. Дел од нив се однесени на поправка, ...
сите 5 | | | веќе видена

По повод зачестените навредливи изјави и коментари од официјални лица на Република Албанија, насочени кон Република Македонија и нејзините граѓани, вчера во ...
сите 20 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на социјалната мрежа Фејсбук објави фотографии на кои се гледа дека Специјалното јавно обвинителство почнува да врши ...
сите 38 | | | прочитана: 197 | веќе видена

За приватниот живот на премиерот на Србија, Александар Вучиќ, скоро ништо да не се знае. Голем дел од информациите поврзани со него се обвиткани во тајност, а ...
сите 67 | | | прочитана: 1805 | веќе видена

Најмалку 58 луѓе меѓу кои и 11 деца загинаа денеска во воздушни напади врз северозападната сириска провинција Идлиб. Меѓу жртвите најбројни се цивили, од кои ...
сите 270 | | | веќе видена

Големата сиромаштија која што владее на африканскиот континент ги тера децата да прават драстични мерки, за да преживеат, односно да успеат да го прехранат ...
сите 6 | | | веќе видена

Идентификувани се повредените и загинатите во текот на вчерашниот терористички напад во Санкт Петербург, а според најновите информациите билансот е 14 загинати ...
сите 3 | | | прочитана: 1606 | веќе видена

Неколку лица од три патнички возила синоќа во 23.35 минути пукале кон Ш.А и К.А, при што К.А. се здобил со прострелни рана во ногата. ФОТО: Пресс24 Настанот во ...
сите 26 | | | прочитана: 341 | веќе видена

Кој ве демне на интернет? Одговорите ги има Анита Петровска Рајковиќ во најновото „Досие“. Македонката Сандра е осудена на 5 години затвор во Лондон поради ...
сите 3 | | | веќе видена

Организаторот на експлозијата во Санкт Петербург снимен е од безбедносните камери, тврдат руските новински агенции повикувајќи се на неименувани извори. ...
сите 148 | | | веќе видена

next