Шест годишното момче од Австралија си играло со ласер кој испуштал црвена светлост на голема оддалеченост. Оваа играчка е обожувана кај сите малечки деца, а ...
сите 2 | | | веќе видена

Крејг Мобли, биолошки татко на девојчето кое било киднапирано до болница веднаш штом се родило, објаснува дека средбата со неговата ќерка по цели 18 години ...
| | веќе видена

Наместо на 4 години, вакцината ди-те-пер децата ќе примаат на 6 години, со што ќе имаат една вакцина помалку. Станува збор за ревакцинација ди-те-пер, ако ја ...
сите 12 | | | веќе видена

Да не се паркираат автомобилите на средина на сервисните улици и јавните паркиралишта во општина Аеродром, за да можат непречено да минуваат камионите, со кои ...
сите 184 | | | веќе видена

Денеска е Св. пророк Малахијa и св. маченик Гордиј. Според редоследот на времето Св. пророк Малахијa е последниот од Пророците. Се роди по враќањето на Евреите ...
сите 3 | | | веќе видена

Единаесет годишно детенце од Америка заработи милиони на лимонада, а тоа е само почеток. Малата Микаила Улмер искористила посебен рецепт за лимонада, која ја ...
| | веќе видена

Триесет и седум лица денеска загинаа во падот на турскиот товарен авион во село во близина на Бишкек, престолнината на Киргистан, пренесе ДПА. Единаесет лица ...
сите 26 | | | веќе видена

Осамени снајперисти, камиони како напаѓачко оружје, вооружени дронови…сето тоа се смета за можен безбедносен ризик на претседателската инаугурација на Доналд ...
сите 14 | | | веќе видена

Осмиот јануарски ден од годинава со измерени минус 28 Целзиусови степени во Берово е еден од убедливо најстудените изминативе повеќе од шест децении, соопштија ...
сите 16 | | | веќе видена

Српскиот премиер Александар Вучиќ за возот кој требаше да сообраќа од Белград до Косовска Митровица вели дека станува збор за обичен воз, а не тенк или оклопно ...
сите 52 | | | веќе видена

Богојавление (Водици), 19 јануари (четврток), е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во Република Македонија, соопшти Министерството за труд ...
сите 133 | | | веќе видена

next