Американската актерка Анџелина Џоли посвоила едно од своите деца – Медокс од Камбоџа со фалсификувани документи. Таа го презеде старателството над детето од ...
сите 40 | | | веќе видена

Кога ќе слушнете дека жена ги оперирала градите, дека направила липосукција, ставила некои надоградби, отишла на реобликување на телото, половината, стомакот, ...
сите 8 | | | веќе видена

Со своја рака убив над 250 луѓе, а од целата организација над 50.000 луѓе.Јас сум експерт за тероризам и киднапирање-вели Попај Јас сум професионален ...
сите 10 | | | веќе видена

ГРАЃАНИ НА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, ПРОДОЛЖУВАМЕ! УШТЕ ПОХРАБРИ, ПОСПЛОТЕНИ, ПОЕНЕРГИЧНИ И ПООДЛУЧНИ!, порачуваат од граѓанската иницијатива „За заедничка ...
сите 296 | | | веќе видена

ФБ статус на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски Пратениците од коалицијата “За подобра Македонија” денес во Собранието ги реафирмираат следните ...
сите 62 | | | веќе видена

Вчера околу 14.15 часот на локалниот пат помеѓу селата Дреново и Сланско (општин Македонски Брод) се случила сообрќајка во која загина Х.Т. (1998) од ...
сите 42 | | | веќе видена

Времето денеска во цела Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има услови за краткотрајна нестабилност во планинските региони ...
сите 331 | | | веќе видена

Припадничка на американското Федерално биро за истраги (ФБИ), којашто имала пристап до доверливи информации во 2014 година отпатувала во Сирија каде што се ...
сите 27 | | | веќе видена

Дури 19 сведоци во случајот против Рамуш Харадинај за воени злосторства против Србите на Косово и Метохија се мистериозно убиени пред да влезат во суд да ...
сите 15 | | | веќе видена

Адвокатот од Гостивар Л.Д. задоби тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случи на патот Гостивар-село Куново. МВР извести дека тој со возило „БМВ“ ...
сите 4 | | | веќе видена

Мерка притвор од осум дена за 4 лица, на едно ливе му е одреден куќен притвор, а за двајца демонстранти од Судија на претходна постапка одредени се мерки за ...
сите 213 | | | веќе видена

next