Руските безбедносни служби пронајдоа и деактивираа уште една експлозивна направа во метро станицата во центарот на Санкт Петербург, соопшти рускиот Национален ...
сите 17 | | | веќе видена

Во Скопје денеска се одржа 36-тиот протестен марш што го организира иницијативата „За заедничка Македонија“. Учесниците на маршот од пред Владата се упатија ...
сите 404 | | | веќе видена

Силна експлозија денеска го потресе метрото во Санкт Петербург.Според последните информации, во вагонот во метрото се слушнале две експлозии, а има сомневање ...
сите 220 | | | веќе видена

Од 1 април во Германија на сила стапи нов закон за привремена работа преку агенција. Според тој закон, работниците веќе нема да може да работат привремено ...
сите 14 | | | веќе видена

Раша тудеј, повикувајќи се на очевидци, објави дека се случила експлозија во метро во Санкт Петерсбург. Од објавените фотографии на социјалните мрежи, се гледа ...
сите 188 | | | веќе видена

Поранешниот албански претседател и премиер Сали Бериша првпат јавно „се пофали“ дека дал огромна помош за поранешната Ослободитечна војска на Косово (ОВК), ...
сите 3 | | | веќе видена

Минатата година, вкупно 22 лица на возраст до 18 години го загубиле животот во сообраќајни незгоди, од кои 9 биле деца на возраст до 4 години. Една од нив е ...
сите 14 | | | веќе видена

Пожарот кој вчера избувна на Скопска Црна Гора, помеѓу селата Раштак и Булачани, не стивнува. Во моментот се активни се три жаришта, а зафатена е голема ...
сите 78 | | | веќе видена

Дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1,5 денари за литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...
сите 50 | | | веќе видена

next