По извршената евакуација, во 22.35 часот издадена е наредба на полициските службеници на терен да извршат проверка на сите работни простории во Собранието на ...
сите 82 | | | веќе видена

Според пишувањето на српски Блиц претседателот на Србија Александар Вучиќ за утре закажал итен состанок на безбедносните служби за настаните во Македонија. ...
сите 61 | | | веќе видена

Ве повикувам да бидете смирени, да бидете присебни и да не подлекнувате на лажни провокации, пов икувам на смирување на тензиите и не насилство, повикувам на ...
сите 149 | | | веќе видена

Осуда за нападите врз пратениците, но и поздрав за избор на Талат Џафери за претседател на Собранието е реакцијата која вечерва стигна од Европската унија по ...
сите 41 | | | веќе видена

Во овие моменти полицијата со фрлање на неколку димни бомби се обидува да ослободи еден од влезовите во Собранието. поради димните бомби народот се повлекува ...
сите 19 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи излезе со соопштение во врска со случувањата во Собранието на Република Македонија. Деталите од МВР ви ги пренесуваме ...
сите 199 | | | веќе видена

Пратеникот и лидер на СДСМ Зоран Заев вечерва е повреден кога поголема група демонстранти влегоа во Собранието. Пратениците на СДСМ беа нападнати од ...
сите 72 | | | веќе видена

Пред Собранието состојбата моментно е мирна, а внатре се уште има група граѓани поддржувачи на „За заедничка Македонија“. Граѓаните пред собраниската зграда се ...
сите 134 | | | веќе видена

Сега не е време за насилство, ова е време за дијалог, порача амбасадорот на Шведска во Македонија, Матс Стефансон, осудувајќи ги насилството и инцидентите во ...
сите 22 | | | веќе видена

next