Седумдесет и три годишна жителка на село во близина на Македонски Брод вчера била силувана во нејзиниот дом од соселанинот И.М.(32). -Тој тропнал неколку пати ...
сите 5 | | | прочитана: 463 | веќе видена

За убиството на двете тригодишни близначиња во Јужна Африка, осомничен е нивниот татко кој е каталонски забар, македонски почесен конзул во Шпанија. Неговото ...
сите 44 | | | прочитана: 390 | веќе видена

Почесниот конзул на Македонија во Барселона, Марио Деус е уапсен во Јужна Африка како осомничен за убиство на неговите две деца, тригодишни близнаци, објавија ...
сите 45 | | | веќе видена

Песната „Бато“ ја постави Калиопи на ѕвезденото небо. Поминаа повеќе од 30 години, а „Бато“ и ден денес урива рекорди на слушаност. На Јутјуб има преку милион ...
сите 4 | | | прочитана: 559 | веќе видена

Сириски бегалец на возраст од 16 години денеска е осуден на казна затвор од две години, период кој ќе го мине во малолетничка воспитна институција, соопшти ...
сите 5 | | | веќе видена

Веќе 43 дена македонските граѓани масовно протестираат против Тиранската платформа со која се нарушува унитарноста на Република Македонија. Граѓаните денеска ...
сите 151 | | | веќе видена

Скопје лежи на процеп длабок двесте метри – Кои згради први ќе се срушат при земјотрес? Ќе се тресе ли Скопје повторно скоро, треба ли да стравуваме од нов ...
| | веќе видена

Суприт Каур е водителката на вести за индиската телевизија IBC24 во Чатисгар. Таа во текот на водењето вести дознала за сообраќајната несреќа во која загинал ...
сите 18 | | | прочитана: 547 | веќе видена

Тајсен Бенц (11) се шокирал кога видел низ објави на своите пријатели на Фејсбук во кои пишувало дека неговата девојка (13) е мртва. -Смислила измама така што ...
сите 6 | | | прочитана: 789 | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 27 март. Денеска е Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим – Цветници. Овој празник е подвижен ...
сите 129 | | | веќе видена

next