Четириесет и четиригодишниот шепотач на змии Келе Змијата, односно Скендер Јусуфов од неготинското село Криволак веќе неколку недели не можел глава да крене ...
сите 10 | | | веќе видена

Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност да биде дел од ...
сите 6 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека е пронајден и третиот Французин убиен во терористичкиот напад на Лондонскиот мост над реката Темза ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред неколку денови во страшна трагедија загина 19-годишна девојка. Се работи за Тамара која беше прегазена од мотор. На социјалната мрежа Фејсбук нејзините ...
сите 6 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар се нови европски шампиони-ова не е сон ова денес е реалност. Нашите ракометари вчеравечер во финалето во инфаркт завршница го совладаа ...
сите 14 | | | веќе видена

Иако погребот на принцезата Дијана пред 20 години бил доста јавен, а дури две милијарди луѓе следеле телевизиски пренос од погребот, се чини дека кралското ...
сите 16 | | | веќе видена

Јајца во облак Белката се одделува од жолчката и се мати со миксер се додека не добие прозирна структура токму како облаче. можете по желба да додадете и малку ...
сите 7 | | | веќе видена

Немаме намера да ги трошиме парите на граѓаните за уривање на спомениците од „Скопје 2014“, но сакам барем една фасада да „соблечам“, рече премиерот Зоран Заев ...
сите 304 | | | веќе видена

Новиот европски ракометен првак Вардар чиј тим вчера имаше спектакуларен дочек во Скопје, веќе денеска ќе треба да ја завери новата шампионска титула и тоа во ...
сите 63 | | | веќе видена

Полицијата во Флорида разгледува случај каде што една неименувана жена, дозволила змија да ја касне нејзината едногодишна ќерка. Американката притоа изјавила ...
сите 7 | | | веќе видена

Успехот кој го постигнавте е многукратно поголем за промоција на Македонија, од сите амбасади и економски промотори, рече премиерот Зоран Заев пред ракометните ...
сите 37 | | | веќе видена

Холивудската ѕвезда Џорџ Клуни и неговата сопруга, познатата адвокатка Амал, вчера станаа родители на близнаци, момче и девојче, потврди нивниот претставник за ...
сите 25 | | | веќе видена

next