Жена од Невада почина откако била заразена со супербактерија која е отпорна на сите антибиотици во Америка, што го потврди најголемиот страв на научниците, ...
сите 4 | | | прочитана: 181 | веќе видена

Треса Мидлтон од Англија како тинејџерка доживеала многу лошо работи да многумина нема да веруваат ека некогаш таа ќе се опорави и ќе води нормален живот. ...
сите 4 | | | веќе видена

Дали некој застанува да се запраша колку муслимански мажи, жени и деца се убиени последниве години на Блискот Исток и во Северна Африка? Истовремено, додаде ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Актау во Kазахстан починало бебе, а трагедијата се случила додека родителите на девојчето му дозволиле да си игра со мобилен кој бил приклучен на полнач ...
| | веќе видена

Американката Ерин Стим Чиз, сподели една необична фотографија на својот Фејсбук профил и според таа фотографија, таа сфатила што значи рак на дојката и си го ...
сите 4 | | | веќе видена

Мајк Илиќ (Михаил Илиевски) е македонски мултимилијардер кој живее и работи во Америка. Роден е во Детроит, а бизнисот го започнал продавајќи пица. Тој успеал ...
сите 6 | | | веќе видена

АМСМ информира дека на патниот правец Кичево – Охрид преку планискиот премин Пресека, поради обилни врнежи од снег се воведува забрана за тешки товарни возила. ...
сите 509 | | | веќе видена

Девојката Камаја Мобли која како новороденче ја украле од болницата на Флорида, е пронајдена жива по 18 години, објави полицијата од Јuжна Каролина. Властите ...
сите 7 | | | веќе видена

Авион на релација од Бејрут кон Лондон неодамна принудно слета во Истанбул, поради тепачка меѓу патниците, јави „Дејли мејл“. На снимката на еден од патниците ...
сите 22 | | | веќе видена

next