Најдобрите студенти од првите три рангирани универзитети во Република Македонија, и годинава ќе имаат можност бесплатно да патуваат и престојуваат на ...
сите 6 | | | веќе видена

Сите албански политичари кои поаѓаат од интересите на Република Македонија се конструктивни соговорници и секој што поаѓа од интересите на граѓаните што живеат ...
сите 125 | | | веќе видена

Шест мртви, десетина ранети. САД рано утрово, по наредба на претседателот Доналд Трамп, изврши воздушен напад врз Сирија со ракети како одговор на нападот со ...
сите 372 | | | веќе видена

Триесет и едногодишната Андреа Кристи, која падна во реката Темза за време на терористичкиот напад на мостот Вестминстер во Лондон, беше исклучена од апаратите ...
сите 22 | | | веќе видена

Свето Благовештение е Богородичен празник, односно еден од празниците посветени на Пресвете Богородица. Тие се поврзани со животот на Божјата Мајка. Таков е и ...
сите 52 | | | веќе видена

Празникот Свето Благовештение се вбројува во постојаните празници и секогаш е на 7 април според новиот, (или на 25 март според стариот) календар. Меѓу народот ...
сите 33 | | | веќе видена

Иако пејачката Стојанка Новаковиќ Стоја со години тврдеше дека нејзиниот прв сопруг загинал во сообраќајна несреќа, испливаа приказните дека тој всушност се ...
сите 68 | | | прочитана: 1090 | веќе видена

Фудбалскиот клуб Вардар добива нов спортски директор, во името на една од најголемите легенди на клубот и македонскиот фудбал Дарко Панчев. Ова ќе биде негово ...
сите 47 | | | веќе видена

Воден од својата болка по најблиските, Виталиј го пронашол и го следел Петер Нилсен (36) и го убил во неговиот двор! Во трагичната несреќа која однесе 71 ...
сите 3 | | | прочитана: 277 | веќе видена

Оливер Спасовски, Зијадин Села и Џеват Адеми ни предлагаат да го кршиме Деловникот и за да го изберат оној кој според Деловникот молчеше во ова Собрание нас да ...
сите 24 | | | веќе видена

Во Центарот за обука на Министерството за внатешни работи изутрината околу 08:20 часот, при спроведување утринска смотра со слушателите на основна обука за ...
сите 40 | | | веќе видена

Пејачката Весна Змијанац во својата книга “Kad zamirišu jorgovani” открила дека во 80-тите, во само една година изгубила две бебиња, двете во седмиот месец од ...
| | веќе видена

next