Kако да се опише најлошиот ден во македонската парламентарна историја? Што да се каже, кои заклучоци да се изведат и како да се оди понатаму? Тој 27 април се ...
сите 7 | | | веќе видена

Не е многу познато дека меѓу колекциите на бајонет на пушка во светот, постои еден од најдрагоцените модели М1924 ЧК, кој настанал во периодот пред почетокот ...
сите 8 | | | веќе видена

СДСМ ќе чека Службен весник да ја објави одлуката за избор на Претседател на Собранието па потоа ќе бара средба со Претседателот на државата Ѓорѓе Иванов за ...
сите 310 | | | веќе видена

Судија од кривичниот суд веќе го добил на работа предметот за обвинетите учесници во инцидентите во Собранието, откако обвинителството доставило обвинителен ...
сите 140 | | | веќе видена

Страотен случај на семејно насиство го потресе Чиле. Маурисио Ортега се обидел да ја убие својата сопруга Набила Руфо оставајќи на улица среде бел ден со тешки ...
сите 7 | | | веќе видена

Британски МИ5 ги објави деталите за злогласната шпиунка и нејзиното последно интервју пред погубувањето Некогаш тајните документи, ја покажуваат жената воопшто ...
сите 4 | | | веќе видена

next