Договорот од Пржино останува добра основа за надминување на политичката криза во земјата, а одлуката за тоа треба да ја донесат граѓаните, односно политичките ...
сите 13 | | | веќе видена

Србинот Никола Радојичиќ, кој е поранешен кошаркар на македонските прволигаши Куманово и МЗТ Скопје, веќе извесно време е во затвор во Лима, Перу каде што ја ...
сите 13 | | | веќе видена

Европскиот суд на правдата денеска пресуди дека приватните компании на своите вработени кои работат со клиентите, имаат право да им забранат да носат видливи ...
сите 17 | | | веќе видена

Владата на Косово донесе одлука да го регистрира целиот недвижен имот на Социјалистичката Федеративна Република Југославија (СФРЈ) и Автономната област Косово, ...
сите 130 | | | веќе видена

Ноќва во 03.10 часот во ЕИК Скопје, било пријавено дека во нас. Кисела Јабука-скопско, на ул. „10“ било опожарено возило „БМВ Х5“ со скопски регистарски ...
сите 42 | | | веќе видена

Битолчани и денеска масовно застанаа во одбрана на унитарноста на Македонија. Големиот број граѓани од Битола дадоа поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА и истакнаа ...
сите 70 | | | веќе видена

Во бараките сопственост на Министерството за здравство вчера било пронајдено непознато починато лице. Од Министерството вчера околу 10 часот пријавиле дека ...
сите 37 | | | веќе видена

СВР-Битола поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против И.Д. (53) поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично дело „убиство“. ...
сите 22 | | | прочитана: 647 | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал отворило нова истражна постапка против лидерот на СДСМ Зоран Заев, дознава Press24 од добро упатени извори во ...
сите 141 | | | веќе видена

Случајот во СВР Битола вчера утрината, околу 9:50 го пријавил сопругот. -Во период од 9:35 до 9:40 сопругот излегол од зградата и отишол во гаражата претходно ...
сите 42 | | | веќе видена

Џилијан Џонсон од Калифорнија имала добра бременост со своето прво дете. Синот Ландон го родила со царски рез, а по сите рутински прегледи, докторите заклучиле ...
сите 22 | | | прочитана: 234 | веќе видена

next