Европската перспектива на сите земји од Западен Балкан останува. Европската унија е подготвена да даде силен придонес за понатамошна интеграција на земјите од ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерството за економија подготвува нов закон за заштита на потрошувачите и стратегија за активностите во наредните четири години за подобрување на правата ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорот од Пржино останува добра основа за надминување на политичката криза во земјата, а одлуката за тоа треба да ја донесат граѓаните, односно политичките ...
сите 13 | | | веќе видена

Србинот Никола Радојичиќ, кој е поранешен кошаркар на македонските прволигаши Куманово и МЗТ Скопје, веќе извесно време е во затвор во Лима, Перу каде што ја ...
сите 13 | | | веќе видена

Европскиот суд на правдата денеска пресуди дека приватните компании на своите вработени кои работат со клиентите, имаат право да им забранат да носат видливи ...
сите 17 | | | веќе видена

Владата на Косово донесе одлука да го регистрира целиот недвижен имот на Социјалистичката Федеративна Република Југославија (СФРЈ) и Автономната област Косово, ...
сите 130 | | | веќе видена

Ноќва во 03.10 часот во ЕИК Скопје, било пријавено дека во нас. Кисела Јабука-скопско, на ул. „10“ било опожарено возило „БМВ Х5“ со скопски регистарски ...
сите 42 | | | веќе видена

Битолчани и денеска масовно застанаа во одбрана на унитарноста на Македонија. Големиот број граѓани од Битола дадоа поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА и истакнаа ...
сите 70 | | | веќе видена

Во бараките сопственост на Министерството за здравство вчера било пронајдено непознато починато лице. Од Министерството вчера околу 10 часот пријавиле дека ...
сите 37 | | | веќе видена

СВР-Битола поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против И.Д. (53) поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично дело „убиство“. ...
сите 22 | | | прочитана: 647 | веќе видена

next