Државниот студентски дом – Скопје реагира на прилозите објавени на интернет порталите со кои е направен обид за дискредитација на работата на нашата установи ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонците од САД, од Њујорк и Њу Џерси, пристигнаа пред кулата на Доналд Трамп со цел да ја изразат нивната поддршка кон идниот претседател на САД. ...
сите 46 | | | веќе видена

Директорот на ЦИА Џон Бренан денеска, на заминување од функцијата, упати остро предупредување до новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп, кој в петокот ...
сите 20 | | | веќе видена

Во Белград на Новите гробишта денеска се одржа помен на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пишува српски „Блиц“. Меѓу првите дошла српската пејачка Светлана Цеца ...
сите 46 | | | прочитана: 2301 | веќе видена

Револтирани Mакедонци реагираат на односот на бугарските цариници на границата кај Деве Баир. Денеска со часови се чекало да се помине границата, а луѓе биле ...
| | веќе видена

Граѓаните кои деновиве пријавија дека им се расипал некој од куќните електронски апарати, можат да добијат обесштетување од ЕВН Македонија, ако се утврди дека ...
| | веќе видена

Унгарската снимателка Петра Ласло која стана позната по своето жално и срамно поведение, кога во близина на унгарско-српската граница, додека снимаше, со нога ...
| | веќе видена

Птичјиот грип се прошири врз 55 живинарски фарми во Бугарија, заради што ветеринарните власти наредија уништување на 430.000 парчиња живина од декември до ...
сите 7 | | | веќе видена

Иако сè уште официјално не се вселила во Белата куќа Меланија Трамп има големи планови, судејќи според зборовите на нејзината шминкерка Никол Брил. Меланија ...
сите 10 | | | веќе видена

next