Единаесет годишно детенце од Америка заработи милиони на лимонада, а тоа е само почеток. Малата Микаила Улмер искористила посебен рецепт за лимонада, која ја ...
сите 2 | | | веќе видена

„Нашето дете беше само без родител, кога дрвото долго 14 метри падна врз него. Не е вистина дека дрвото паднало врз шатор каде сме живееле“, за Канал 5 ...
сите 4 | | | веќе видена

Водостојот на природните езера во Македонија е непроменет, а кај реките се забележува негово зголемување, информира Управата за хидрометеоролошки работи ...
сите 76 | | | веќе видена

Градот Скопје од утре воведува бесплатен јавен превоз во сите автобуси на ЈСП Скопје и кај приватните превозници за сите граѓани на територија на Скопје се до ...
сите 179 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика поднесе кривична пријава против Т.Т. (34) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено ...
сите 79 | | | веќе видена

Дефанзивецот на Атлетико Мадрид, Лукас Ернендез утрово бил приведен под сомнение дека физички ја нападнал неговата девојка. „Колчонероси“ се во резултатска ...
сите 14 | | | веќе видена

На депонија „Буково“ кај магистралниот пат Охрид-Ресен, С.Ѓ.(40) од охридското село Велгошти, вработен во Јавното претпријатие „Охридски комуналец“, како чувар ...
сите 14 | | | веќе видена

После 15 години ние сега имаме повторно платформа, која ако ја читате, тоа не е ништо друго, туку според мене е поништување на правилата на играта од ...
сите 16 | | | веќе видена

опуларниот пар веќе некое време не се огласува во врска со информациите дали очекуваат бебе, но јавноста веќе доби доказ – последните фотографии даваат ...
сите 4 | | | веќе видена

Скопската полиција поднесе кривична пријава против С.Е. (18) и А.И. (26), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
сите 51 | | | прочитана: 779 | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов отсекогаш постапувал согласно Уставот и законите на Република Македонија и во рамки на своите права, обврски и должности, се ...
сите 21 | | | веќе видена

next