НК КР Кавадарци поднесе кривична пријава против Т.С. (52) од Кавадарци, чувар во Државниот ученички дом-„Крсте Петков Мисирков“ во Кавадарци поради постоење ...
сите 5 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на СНС во Собранието на Србија, Александар Мартиновиќ закажал за в понеделник состанок на пратеничката група, јавија белградски ...
сите 50 | | | веќе видена

Српската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ вчера го прослави својот 44 роденден во еден познат белградски ресторан каде што дојдоа многу познати личности.Семејството ...
сите 38 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на државата Израел во Република Македонија Дан Орјан со кого се ...
сите 63 | | | веќе видена

Сопругот на пејачката Јелена Марјановиќ се сомнева дека убиецот на неговата сопруга е романски камионџија, кој пред неколку дена бил уапсен од германската ...
сите 13 | | | веќе видена

– Единствена желба ми е, братот да ми се врати. Го сонував, ме молеше да му помогнат. Уште ме прогонува тоа што измислив приказна за грабнувае, иако се удави ...
сите 11 | | | веќе видена

Во очајнички обиди да ги спасат прво своите деца па себе, заробените луѓе во кулата Гренфел превземале радикални чекори па ги фрлале своите деца низ прозорите ...
сите 13 | | | веќе видена

Мајката на легендарниот кошаркар Дражен Петровиќ, Бисерка во Истанбул се запозна со турската кошаркарка Хилал Едебал, која била во автомобилот во кој загина ...
сите 11 | | | веќе видена

Продолжува потрагата по настрадани во пожарот што уништи солитер во Лондон и во кој според досегашниот биланс загинаа најмалку 12 луѓе. Градоначалникот на ...
сите 162 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција и Алијансата за Албанците ги објавија имињата на замениците – министри во новата Влада. ДУИ ќе ги има заменичките места во ...
сите 36 | | | веќе видена

Три деца од семејството Петровиќ, 19-годишниот Борислав, 16-годишната Драгана и 12-годишниот Владо од Бабешница останале без своите родители. Таткото Васкрсиј ...
| | веќе видена

next