Вчера во 13.50 часот на Граничниот премин „Табановце“, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето И.Ј. (40) од Кичево евидира на СТОП Листа за ...
сите 3 | | | веќе видена

Поголемиот број христијани Велигден го празнуваат три дена. Тоа значи дека и денес продолжуваат гозбите и веселбите, на кои учествуваат роднините, кумовите и ...
сите 30 | | | веќе видена

Времето во Македонија утрово е облачно и посвежо, на повеќе места со врнежи од дожд, поинтензивни на југот од земјата. Дува слаб северен ветер, поинтензивен на ...
сите 404 | | | веќе видена

Денеска е втор ден Велигден, и со овој ден почнува светлата недела. Со оглед на тоа дека велигденското славење трае три дена, на денешен ден се продолжува ...
сите 23 | | | веќе видена

Играта „Синиот кит“ излезе во 2015 година, а за да стигнат до целта, играчите мораат да „решат“ вкупно 50 задачи дневно. Во задачите е вклучено физичко и ...
сите 4 | | | веќе видена

Велигден е најголемиот христијански празник, Празник на победата над смртта. Ден кога Исус Христос ја докажал својата божествена моќ и воскреснал од мртвите. ...
сите 33 | | | веќе видена

Луѓето во Америка традиционално кријат јајца низ домот и потоа ги бараат, кој ќе пронајде повеќе тој победува. За време на таа игра, едно семејство пронашло ...
сите 5 | | | веќе видена

Поскапеа дел од цигарите. Од четвртокот се продаваат по повисока цена за 5 денари. Трговците велат – новите цени ги добиле ненајавено. Очекуваат во наредните ...
сите 47 | | | веќе видена

next