Министерството за одбрана на Русија прв пат на својот сајт даде увид како изгледа единствената воена база „Арктичка детелина“.Арктичката база се наоѓа на ...
сите 6 | | | веќе видена

Народно движење за Македонија ја споделува загриженоста со народот дека зачестените посети на земјата од актуелни и поранешни европски политичари под директна ...
сите 7 | | | веќе видена

Полицајци на секој чекор, полициски хеликоптери го надлетуваат градот. Денеска продолжува судењето за хоророт кој се случи во кумановската „Дива Населба”. ...
сите 2 | | | веќе видена

Скопјани утринава се разбудија со топли радијатори. Грејната сезона продолжува. Ниските температури не дозволуваат да се исклучат топланите. Од БЕГ велат дека ...
сите 21 | | | веќе видена

Бидете хумани и помогнете и на Наташа, 39-годишна мајка од Скопје која боледува од тешка болест. Наташа Николовска која е самохрана мајка се бори со рак на ...
сите 8 | | | веќе видена

Деветнаесет полицајци, падобранци и специјалци во Италија трагаат со сите расположливи средства и полициски кучиња, по 41-годишниот Игор Вацлавиќ од Србија, ...
сите 13 | | | веќе видена

Времето денеска сончево со умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголемува. Во вечерните и ноќните часови во северозападните делови ќе има повремени ...
сите 355 | | | веќе видена

Да беше жива, Милица Ракиќ денеска би имала 21 година. Нејзиното име длабоко е врежано кај народот. Тоа се случи пред точно 18 години, на 17 април 1999 година, ...
сите 2 | | | веќе видена

Вчера во 18.24 часот на патниот премин помеѓу железничко стојалиште Тумчевиште и железничка станица Гостивар се случила железничка незгода помегу патничкиот ...
сите 10 | | | веќе видена

next