Земјотрес со јачина од 3,8 степени по Рихтерова скала денеска ја погоди Црна Гора, но не е причинета материјанла штета додека уште два земјотреси утрово ја ...
сите 67 | | | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда“, Полициската станица од Кичево поднесе кривична пријава против В.В. (43) од ...
сите 10 | | | веќе видена

Триесет и седумгодишен скопјанец рано утрово во 3:30 часот изгубил контрола над возилото и удрил во метална ограда по што избегал од местото на настанот. ...
сите 86 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Единствени“ вчера во Музејот на македонската револуционерна борба го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија и ...
сите 409 | | | веќе видена

Сања Лукаревска, која со години е вработена во Управата за јавни приходи, на денешната петта владина седница е именувана за вршител на должност директорот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Скопјанецот кој вчера беше пронајден мртов во својот дом во скопската населба Бутел најверојатно извршил самоубиство, дознава Press24 од свои извори во ...
сите 48 | | | веќе видена

Бројот на загинати во пожарот што уништи станбена зграда во Лондон се искачи на 30, соопшти денеска полицијата. – Хоспитализирани се 24 луѓе од кои 12 се во ...
сите 70 | | | веќе видена

Стефан Чернетиќ, кој подолго време живеел луксузно претставувајќи се како принц на Црна Гора и Македонија, се среќавал со дипломати, познати личности и ...
сите 10 | | | веќе видена

Народниот правобранител бара од министерството за труд и социјала да се промени законот за заштита на децата. Правото на родителски додаток за трето дете, ...
сите 17 | | | веќе видена

Италијанската полиција го приведе Стефан Чернетиќ поради тоа што со години се претставувал како „принц од Црна Гора и Македонија“ и на тој начин измамил голем ...
сите 30 | | | веќе видена

Триесет и осум годишен скопјанец е пронајден убиен во сопствениот дом. Случајот во полиција бил пријавен од страна на екипа од Итна медицинска помош утринава ...
сите 22 | | | веќе видена

next