УХМР најавува дека до сабота подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на неколку влажни воздушни бранови, па времето претежно во попладневните часови ќе ...
сите 407 | | | веќе видена

Корисниците на Македонски Телеком коишто имаа прекин на услугите во текот на вчерашниот ден во јуни ќе добијат бесплатни услуги и содржини како надомест. – ...
сите 32 | | | веќе видена

Македонската православна црква и нејзините верници во четврток го одбележуваат Спасовден. Спасовден е еден од десетте празници посветени на Господ Исус Христос ...
сите 22 | | | веќе видена

Храбар бездомник кој обично просел пред Арената во Манчестер, раскажал како им ги спасувал животите на жртвите на бомбашкиот напад и како една жена му умрела ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонски Телеком соопшти дека вчера, доцна попладнето, бил отстранет техничкиот проблем од невремето и оттогаш сите услуги функционираат нормално. Според ...
сите 32 | | | веќе видена

На Ада Циганлија утрово околу 7 часот и 30 минути изгоре познат ресторан, а огнот се заканувал и на другите објекти, односно околните кафулиња. Со пожарот се ...
сите 24 | | | веќе видена

Ова е лицето на напаѓачот кој сееше смрт во Манчестер. Бомбашот-самоубиец Салман Абеди само што се вратил од војна во Либија. Имал 22 години и го направил ...
сите 101 | | | веќе видена

Екипите на штабот за заштита и спасување на Град Скопје интервенираа на поголем број на локации по обемните врнежи на дожд кои го зафатија регионот. По ...
сите 39 | | | веќе видена

УХМР најавија дека денеска и деновиве ќе има силно невреме, со дожд, град, ветер и грмотевици. Познато е меѓу народот дека кога грми треба да изгаснеме се ...
сите 8 | | | веќе видена

Сопругата на менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, Кристина Сера, заедно со ќерките, Валентина и Марија присуствувале на трагичниот концерт во Манчестер ...
сите 184 | | | веќе видена

По ужасната експлозија која се случила синоќа во Манчестер, очајната мајка преколнува за информации за нејзината ќерка Оливија Кампбел, која уште не се вратила ...
сите 27 | | | веќе видена

Трезористот Бобан С. (40), кој е осомничен за милионската кражба во НЛБ банка побарал да се спогоди со Обвинителството и со признание на вина да добие помала ...
сите 41 | | | веќе видена

Терористичката организација Исламска Држава презеде одговорност за нападот во Манчестер во кој загинаа 22 лица, пренесува Тасс. Припадниците на терористичката ...
сите 212 | | | веќе видена

До сопственикот на ТВ Нова, Сеад Кочан, на адресата на „Трансмет“ деновиве стигнало писмо од новинар во ТВ 24 Вести во кое тој информира за притисоците кои ги ...
сите 250 | | | веќе видена

next