Праксата да се испраќа амбасадор-политичар пред одржување на избори мора да престане, смета шефот на македонската дипломатија Никола Димитров, откако е запрена ...
сите 88 | | | веќе видена

Без оглед на тоа што произведувачите се трудат мобилните телефони да имаат што е можно повеќе меморија за податоци, на корисниците едноставно никогаш не им е ...
сите 12 | | | веќе видена

Сезона е на печурки. После обилните врнежи од дожд и топли денови, почна бербата на печурки. Во североисточниот дел на Босна, местата не се ниту планински, ...
сите 2 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјавил дека идеите на некои кругови за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „голема Албанија“ се лоши и ...
сите 64 | | | веќе видена

Истакнатиот истражувач на аутизмот и противник на вакцините на средината на оваа година е пронајден како плови мртов во река во Северна Каролина, а неговото ...
сите 5 | | | веќе видена

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Телеграф тој вели дека таа три пати абортирала од него, ...
сите 8 | | | веќе видена

Законските измени за продолжување на породилното отсуство влегоа во собраниска процедура. На првата седница на комисијата за труд и социјална политика ...
сите 61 | | | веќе видена

Анита живеела со своите мајка и сестра во Австрија во Вајц, каде посетувала средно училиште и повремено работела. Безживотното тело на 17-годишната Хрватка ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонските фудбалери до 21 година за малку ќе оствареа сензационална победа против Србија, сепак на крај мораа да се задоволат со реми од 2-2. Србите мораа ...
сите 96 | | | веќе видена

next