22-годишниот Ото Вармбер починал вчера во болница во Синсинати, откако поминал 17 месеци во севернокорејски затвор. Тој првично бил осуден на 15 години казна ...
сите 77 | | | веќе видена

Ние сме за единствена Македонија и за нејзино членство во НАТО и ЕУ, истакна бугарскиот премиер Бојко Борисов по денешната средба во Софија со претседателот на ...
сите 421 | | | веќе видена

Воениот инвалид од прва категорија Хасиб Салкановиќ му помага на на ветеранот Ристо Станковиќ, исто така инвалид. За време на војната во Босна и Херцеговина ...
сите 14 | | | веќе видена

Судот во Алжир на две години затворска казна осуди маж кој го извадил своето бебе низ прозорецот со цел да собере повеќе лајкови на Фејсбук, јавува Би-Би-Си. ...
сите 17 | | | веќе видена

Пред угостителски објект во близина на споменикот „Скендербег“ во Скопје, вчера половина час пред полноќ, непознати лица со остар предмет му нанеле убодна рана ...
сите 26 | | | веќе видена

Дванаесет луѓе го преживеале еден од најстрашниот пожар во Португалја така што се скриле во резервоар за вода, откако нивното село било опколено од огнената ...
сите 47 | | | веќе видена

Здружението на воени ветерани на УЧК во Македонија, во реакција пратена до медиумите бара меѓународниот фактор, Европската Унија и САД, да се ангажираат во ...
сите 114 | | | веќе видена

Туристи од три хотели на Макарска ривиера (Јадран, Нептун, Тамарис) и дел од жители се евакуирани денеска поради пожар во Горњи Тучепи. Во гаснењето на пожарот ...
сите 34 | | | веќе видена

Семејството Видаковиќ во стравичната несреќа кај Вишеград изгубиле една ќерка, додека другата е тешко повредена. Семејството со автомобилот паднале во кањонот ...
сите 16 | | | веќе видена

next