Архива на вести за 18 Мај 2017

Претседателот Ѓорѓе Иванов ќе му го додели мандатот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Оваа вест со неверување беше дочекана од многумина граѓани. Додека не видоа ...
сите 70 | | | прочитана: 2787 | веќе видена

Научниците најверојатно конечно ја решија мистеријата околу распаднатиот труп на „мистериозното морско суштество“ што минатата недела се насука на ...
сите 5 | | | прочитана: 2277 | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска изјави дека е добро што со здружени напори на граѓаните кои што секојдневно протестираа, со напори на ...
сите 243 | | | прочитана: 2094 | веќе видена

47 – годишната актерка Ума Турман можеби не се појавува често во јавноста, но кога ќе се појави некаде, привлекува големо внимание. Така било и минатата вечер, ...
сите 10 | | | прочитана: 2081 | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска на промоција на пречистителна станица во Волково, рече дека граѓаните кои секојдневно протестирале го принудиле Заев ...
сите 143 | | | прочитана: 1257 | веќе видена

Дара Бубамара не престанува да ја шокира јавноста. По речиси една година од скандалот со нејзините порно фотографии, Дара повторно се појави во провокативно ...
сите 11 | | | прочитана: 1163 | веќе видена

Научниците ги предупредуваат жителите на Истанбул да се подготват бидејќи ги очекува ненадеен и силен земјотрес кој ќе остави стотици илјади луѓе без покрив на ...
сите 97 | | | прочитана: 1153 | веќе видена

 Последен пат во ваква сцена ја видовме во Џејмс Бонд, а сега и на сцената на Кански размени жежок бакнеж со ко-домаќинот на настанот. Моника Белучи оваа ...
сите 27 | | | прочитана: 1038 | веќе видена

 Кански е еден од најочекуваните настани за ѕвездите, а оваа година е уште повозбудлив, бидејќи слави 70-годишнина. Меѓу славните посебно го привлекоа ...
сите 15 | | | прочитана: 985 | веќе видена

Главниот осомничен бизнисмен Сеад Кочан во случајот „Труст“ на СЈО си ја купи слободата. Судијата на претходна постапка, Даниела Димовска, одлучила дека нема ...
сите 119 | | | прочитана: 985 | веќе видена

Во скопскиот Кривичен суд денеска беше одложено првото рочиште за деветмината обвинети за насилствата во македонското Собрание што се случија на 27 април. ...
сите 73 | | | прочитана: 959 | веќе видена

Нашето тело постојано ни праќа сигнали во форма на симптоми за да ни даде до знаење дека нешто не е во ред со него. За жал, многумина не обрнуваат внимание на ...
сите 12 | | | прочитана: 922 | веќе видена

Пречките за состав на владата се отстранети и пристапуваме кон исполнување на членот од Уставот за определување мандатар за состав на владата, рече ...
сите 360 | | | прочитана: 888 | веќе видена

На профилот на Тамара Тодевска деновиве осамнаа преслатки фотографии. Таа, нејзиниот сопруг Александар Димитровски и ќерката Хана носат идентични маички со ...
сите 8 | | | прочитана: 815 | веќе видена

Овие хороскопски знаци ја будат страста, зрачат со голема љубовна енергија, го разгоруваат огнот и оставаат добар впечаток за време на сексот. 4. Шкорпија ...
сите 19 | | | прочитана: 812 | веќе видена

Јавноста ја запозна Тања Савиќ во првата сезона на Ѕвездите на Гранд. Анонимната девојка до селото Радинац ги освои симпатиите. Таа никогаш не се срамеше од ...
сите 8 | | | прочитана: 796 | веќе видена