Архива на вести за 19 Мај 2017

Италијанската ИНСО системи и домашните компании Гранит и Бетон имаат рок од 45 месеци да го завршат најголемиот проект во здравството досега. Вредноста на ...
сите 142 | | | прочитана: 202 | веќе видена

Ракометарките на Вардар и Металург ќе играат во финалето на Купот на Македонија. Во полуфиналните натпревари одиграни денеска Металург ја совлада екипата на ...
сите 138 | | | прочитана: 201 | веќе видена

Синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ одлучи да тргне по патот на својата мајка, па деновиве во студиото ги завршува своите две нови песни. Според ...
сите 5 | | | прочитана: 188 | веќе видена

Во последните години има зголемување на бројот на убоди и каснувања од различни инсекти, меѓу кои најголемата опасност доаѓа од оските и стршленот. Во случај ...
сите 2 | | | прочитана: 181 | веќе видена

Калиопи постојано ја гледаме со насмевка на лицето како ниже хитови, концерти и стекнува се поголема армија на фанови. Но кога е приватниот живот во прашање, ...
сите 4 | | | прочитана: 165 | веќе видена

Премиерата на филмот „Окја“ на Канаскиот филмски фестивал, беше прекината само пет минути по почетокт, поради извиците на негодување на публиката во салата. ...
сите 20 | | | прочитана: 160 | веќе видена

Младинската репрезентација на Шпанија до 21 година ги одбра фудбалерите за претстојното Европско Првенство во Полска, каде нашите млади надежи ќе имаат тешка ...
сите 33 | | | прочитана: 160 | веќе видена

Откако Nokia ја објави новата верзија од својот легендарен модел 3310, компанијата Samsung дошла до идеја да ги оживее мобилните телефони на преклоп, коишто ...
сите 5 | | | прочитана: 157 | веќе видена

Американската фабрика од областа на наменската индустрија „Бродстоун секјурити“ ќе мора да почека формирање нова влада, бидејќи Американците не можат да ...
сите 25 | | | прочитана: 156 | веќе видена

Од шарен револуционер до независен пратеник во Македонското Собрание. Павле Богоевски треба да претставува политичар кој ќе означи нов начин на делување на ...
сите 150 | | | веќе видена

Хери Кејн е само петти фудбалер во историјата на Премиер лигата, кој дал 25 или повеќе голови две сезони по ред. Посебно немилосрден беше кон Лестер годинава, ...
сите 47 | | | веќе видена