Во Велес 57-те „Рацинови средби“ на 25 и 26 септември


По повод јубилејот – 25 години артистичка кариера, етногрупата „Синтезис“, вечерва ќе одржи славенички концерт на плоштадот „Мајка Тереза“ во центарот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамките на посветеноста за поддршка на вистинските универзални и културни вредности, Комерцијална банка АД Скопје се јавува како генерален спонзор на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Томислав Османли е добитник на Рациновото признание за 2020, за книгата „Парадоксикон“ во издание на „ВиГ зеница“ од Скопје. За наградата биле пријавени 19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Групата „Синтезис“ најавува славеничкиот концерт по повод нивниот 25 годишен јубилеј од артистичката кариера, што ќе се одржи на 23 септември, на плоштадот ...
| | веќе видена | слични

Цели 25 години присутни на македонска музичка сцена, и бренд кој внимателно се градеше низ годините, за да биде и синомим за нашата земја и музика. Синтезис ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Велес 57-те „Рацинови средби“ на 25 и 26 септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: