„Рацинови средби“ во Велес на 25 и 26 септември

3 копии
11 копии

Градоначалникот на Велес Аце Коцевски денеска соопшти дека на Инфективната клиника во Скопје од последици од Ковид 19 починало 22-годишно момче од Свети ...
| | веќе видена | слични

Денеска на Инфективната клиника во Скопје животот го загубило 22-годишно момче од Свети Николе откако неговата здраствена состојба се искомплицирала по зараза ...
| | веќе видена | слични

Триесет и двајца новозаболени од Ковид-19 во последнте 12 денови се регистрирани во Велес и велешко, соопшти на денешната прес конференција градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични

Починатиот пациент на 22 годишна возраст не е од Велес туку од Свети Николе. Ова го изјави на денешната прес конференција градоначалникот на Општина Велес, Аце ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вработен во Општина Велес и неговата мајка вработена во Градската библиотека „Гоце Делчев“ се без симптоми но неговиот татко и сопруг е заразен со Ковид-19. ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во Скопје како последица на Ковид 19 починало 22-годишно момче од Свети Николе. Според информаците на велешкиот градоначалник, Аце ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и две годишно момче од Свети Николе утрово почина од последиците од ковид-19, соопшти градоначалникот на Велес Аце Коцевски откако низ градот се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штипската Клиничка болница остана со двајца инфектолози за пациентите од целиот источен регион. Проблемот со недостиг на лекари на Инфективното одделение го ...
сите 460 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски во моментов е легален, но повеќе не е ЛЕГИТИМЕН претседател на ВМРО. Имам впечаток дека се наоѓаме во една Дејвид Линчовска Кружница на ...
сите 137 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 368 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 161 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Рацинови средби“ во Велес на 25 и 26 септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: