Пендаровски уште еднаш и излезе во пресрет на Владата, овој пат со 14 дена вонредна состојба


Претседателот Стево Пендаровски прогласи нова вонредна состојба во траење од 14 дена поради кризата со ковид-19. Како причина за тоа ги наведе спроведување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението „Совет на Амбасадори“ и натаму со внимание ги следи состојбите во справување со коронавирусот во земјата и регионот особено и партиските ...
| | веќе видена | слични

Советот на амбасадори со внимание ги следи состојбите во справување со коронавирусот во земјата и регионот, како и партиските активности поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот изразува жалење што политичките партии не го прифатија минатогодишниот повик на Советот, земјата наместо на предвремени да се оди на редовни избори, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски, при гостување на ТВ 24, прашан од В.Д уредникот и прв човек на ЗНМ, каков е неговиот став за буџетско финансирање на партиите ...
| | веќе видена | слични

Здружението , „Совет на Амбасадори“ преку соопштение информира дека и натаму со внимание ги следи состојбите во справување со коронавирусот во земјата и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нова вонредна состојба во траење од 14 дена за справување со економските ефекти поврзани со Ковид-19, како и за заокружување на здравствените одговори на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски смета дека треба да се преиспита одлуката за доделување пари од Буџетот на политичките партии, но оти иницијативата за тоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Меѓу нив, како што пренесува „Дејли мејл“, се и ќерките на жената која беше егзекутирана со 167 куршуми. Раиси (63) загина во неделата кога се урна ...
сите 370 | | | веќе видена

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 515 | | | веќе видена

Главниот обвинител на МКС, Карим Кан, вчера најави дека ќе побара издавање налог за апсење на Бенјамин Нетанјаху, премиерот на Израел, како и за министерот за ...
сите 410 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од времето на друже ...
сите 131 | | | веќе видена

Врховниот суд денеска одржал седница на судии на која претседателката на судот, Беса Адеми, ги информирала врховните судии во врска со започната кривична ...
сите 173 | | | веќе видена

Сојузот на Македонците со Исламска религија, СМИР, упати честитка до претседателката Гордана Сиљановска-Давкова за нејзиниот избор, посакувајќи и плодна и ...
сите 406 | | | веќе видена

Штом Турција го испорача во земјава, осомничениот за двојното убиство на Вања и Панче, Љупчо Палевски Палчо од приторот во Шутка писмено побарал адвокати во ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски уште еднаш и излезе во пресрет на Владата, овој пат со 14 дена вонредна состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: