Пендаровски уште еднаш и излезе во пресрет на Владата, овој пат со 14 дена вонредна состојба


Претседателот Стево Пендаровски прогласи нова вонредна состојба во траење од 14 дена поради кризата со ковид-19. Како причина за тоа ги наведе спроведување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението „Совет на Амбасадори“ и натаму со внимание ги следи состојбите во справување со коронавирусот во земјата и регионот особено и партиските ...
| | веќе видена | слични

Советот на амбасадори со внимание ги следи состојбите во справување со коронавирусот во земјата и регионот, како и партиските активности поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот изразува жалење што политичките партии не го прифатија минатогодишниот повик на Советот, земјата наместо на предвремени да се оди на редовни избори, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски, при гостување на ТВ 24, прашан од В.Д уредникот и прв човек на ЗНМ, каков е неговиот став за буџетско финансирање на партиите ...
| | веќе видена | слични

Здружението , „Совет на Амбасадори“ преку соопштение информира дека и натаму со внимание ги следи состојбите во справување со коронавирусот во земјата и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нова вонредна состојба во траење од 14 дена за справување со економските ефекти поврзани со Ковид-19, како и за заокружување на здравствените одговори на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски смета дека треба да се преиспита одлуката за доделување пари од Буџетот на политичките партии, но оти иницијативата за тоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Боусер, денеска повика на повлекување на воените единици од американската престолнина, кои беа испратени од други ...
сите 334 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 325 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се’ за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 238 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 200 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски уште еднаш и излезе во пресрет на Владата, овој пат со 14 дена вонредна состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: