Лани не му беа, а годинава му се срамни парите за избори на Пендаровски?

Претседателот Стево Пендаровски, при гостување на ТВ 24, прашан од В.Д уредникот и прв човек на ЗНМ, каков е неговиот став за буџетско финансирање на партиите ...
| | веќе видена | слични

Додека научниците и фармацевтските компании се во потрага по вакцина за коронавирусот, ги прашавме македонските граѓани: Дали би ги вакцинирале децата против ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Британската министерка за труд и пензии Тереза ​​Кофи денеска изјави дека советите на експертите на самиот почеток на пандемијата на коронавирусот биле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението „Совет на Амбасадори“ и натаму со внимание ги следи состојбите во справување со коронавирусот во земјата и регионот особено и партиските ...
| | веќе видена | слични

Советот на амбасадори со внимание ги следи состојбите во справување со коронавирусот во земјата и регионот, како и партиските активности поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот изразува жалење што политичките партии не го прифатија минатогодишниот повик на Советот, земјата наместо на предвремени да се оди на редовни избори, ...
| | веќе видена | слични

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 663 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 337 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 224 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 184 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 467 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лани не му беа, а годинава му се срамни парите за избори на Пендаровски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: