Пендаровски: Срамно е десет милиони евра да им се дава на политичките партии од Буџетот


Претседателот Стево Пендаровски смета дека треба да се преиспита одлуката за доделување пари од Буџетот на политичките партии, но оти иницијативата за тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението „Совет на Амбасадори“ и натаму со внимание ги следи состојбите во справување со коронавирусот во земјата и регионот особено и партиските ...
| | веќе видена | слични

Советот на амбасадори со внимание ги следи состојбите во справување со коронавирусот во земјата и регионот, како и партиските активности поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот изразува жалење што политичките партии не го прифатија минатогодишниот повик на Советот, земјата наместо на предвремени да се оди на редовни избори, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски, при гостување на ТВ 24, прашан од В.Д уредникот и прв човек на ЗНМ, каков е неговиот став за буџетско финансирање на партиите ...
| | веќе видена | слични

Здружението , „Совет на Амбасадори“ преку соопштение информира дека и натаму со внимание ги следи состојбите во справување со коронавирусот во земјата и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нова вонредна состојба во траење од 14 дена за справување со економските ефекти поврзани со Ковид-19, како и за заокружување на здравствените одговори на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Боусер, денеска повика на повлекување на воените единици од американската престолнина, кои беа испратени од други ...
сите 334 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 325 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се’ за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 238 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 200 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Срамно е десет милиони евра да им се дава на политичките партии од Буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: