Филипче: Сите да се придржуваат кон новите мерки, само така ќе го намалиме бројот на заболени


Министерот за здравство Венко Филипче, на прес-конференцијата на која што заедно со претседателот на Владата Оливер Спасовски и со д-р Владимир Микиќ од ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа како последица на коронавирусот починале шест лица, 42 се излечени, а потврдени се 54 нови случаи. Филипче соопшти дека на Клиниката за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција информираше дека со коронавиирусот е заболен еден лаборант од Универзитетска клиника за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција информираше дека во изминатите 24 часа како последица на коронавирусот починале шест лица, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција наведе дека и покрај повеќето барања за излез за време на полициски час на деца, утре ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче засега не гледа потреба за воведување на дополнителни мерки на подрачјето на општина Куманово. На новинарско прашање во ...
| | веќе видена | слични

Шест пациенти со КОВИД-19 починаа во изминатото деноноќие, а регистрирани се 54 нови случаи, информираа од Министерството за здравство. Излечени пак се 42 ...
| | веќе видена | слични

На барањето од страна на родителите за време на продолжениот велигденски викенд, кога е најавена 85 часовна изолација на целокупното население, да се одредат ...
| | веќе видена | слични

Двете мали бебиња на Инфективната клиника се стабилни и бебето на четиримесечна возраст и две и пол годишнотодете се стабилни. Бебето примаше посебна поддршка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 453 | | | веќе видена

Ситуацијата со корона вирусот во Македонија воопшто не е под контрола, ова денеска преку прес-конференција го истакна д-р Игор Кузмановски ВМРО-ДПМНЕ. На ...
сите 564 | | | веќе видена

Според изјава на претседателот на СДСМ Зоран Заев таа партија не е веќе македонска. СДСМ со Заев се бори за албански гласови и станува дел од албанскиот ...
сите 74 | | | веќе видена

Од почеток на оваа здравствена криза се залагам за почитување на правилата и препораките на здравствените власти...Жалам што често препораките на Комисијата за ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Сите да се придржуваат кон новите мерки, само така ќе го намалиме бројот на заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: