Ковачевски: Знам дека многу наши поддржувачи се разочарани, но сега не е време за откажување

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва од изборниот штаб вели дека јасно е оти граѓаните ги казниле и дека тоа го прифаќаат. Вели се надевале на подобри ...
| | веќе видена | слични

„Завршија секојдневните лаги и фалби на Ковачевски дека успешно работел во интерес на сите граѓани за членство на земјата во ЕУ. Сега ветува дека тоа сигурно ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот и поранешен министер за финансии Џевдет Хајредини со зајадлив коментар за улогата на лидерот на ДУИ во Иницијативата „Отворен Балкан“ на која сега ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини смета дека по Тирана, и Белград треба да го прогласи Али Ахмети за почесен граѓанин. „Бидејќи Еди Рама во ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот Џевдет Хајредини се исмева со пораката на лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, кој вели дека „ никогаш нема да се откажеме од европската иднина и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва на прес-конференција рече дека се надевал на подобри резултати и, како што рече, ја прифаќа пораката од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Она што можам засега да го кажам е дека преговарачкиот процес се базира на принципи, пред се нели на евроинтегративниот процес, борбата против криминалот и ...
сите 623 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера положи венец на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија на кој не го ...
сите 182 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Тој изјави дека е за што поголемо можно вклучување на Велика Британија во одбранбените структури на ЕУ, што е неопходно, како што наведе, „за да се поразат ...
сите 153 | | | веќе видена

Тајани ја презеде оваа обврска за време на средбата во Рим со палестинскиот премиер Мохамед Мустафа. Италијанскиот министер за надворешни работи рече дека 5 ...
сите 103 | | | веќе видена

Девет лица се лишени од слобода бидејќи кај нив била пронајдена дрога при полициската контрола извршена во повеќе угостителски објекти во Скопје. Приведените ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Знам дека многу наши поддржувачи се разочарани, но сега не е време за откажување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: