Облачно со слаб локален дожд и снег на планините

2 копии

Времето во земјава претпладне во котлините со појава на магла, а преку денот променливо облачно со повремен слаб дожд претежно во западните делови. Утринската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, претежно во западните делови. За време на викендот ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд и ...
| | веќе видена | слични

Претпладне во котлините со појава на магла. Преку денот променливо облачно со повремен слаб до умерен дожд претежно во западните делови. Ваква е прогнозата на ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Москва за првпат во последните 133 години останаа без вообичаениот снег во ова време на годината. Сите се прашуваат каде исчезна зимата, пренесува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 152 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 219 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 262 | | | веќе видена

Никој повеќе не им верува на најкриминалната Далтон фамилија во Македонија. Во целиот напис Вице Заев за една работа е во право, а тоа е дека вистината секогаш ...
сите 191 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 131 | | | веќе видена

Овен Имате повеќе обврски од планираното и тоа ве прави нервозни. Не сакате да работите под притисок. На љубовта гледате како нешто што ви е потребно во ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Облачно со слаб локален дожд и снег на планините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: