Заев: Покрај создавање на директни вработувања, компаниите во зоните го стимулираат локалниот економски развој


„Нашата цел е да обезбедиме светски инфраструктурни стандарди во индустриски зони за инвеститорите кои одлучиле да инвестираат во нашата земја и ќе продолжиме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавно приватно партнерство како најдобар модел ќе се користи за општинските секундарни мрежи со цел домаќинствата да имаат најниска можна цена за добивање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Mагистралниот гасовод Скопје – Тетово – Гостивар во должина од 78 километри има 70 процентна реализација во градбата,беше посочени при денешниот увид во ...
| | веќе видена | слични

Бајрам Реџепи, директорот на Национални енергетски ресурси (НЕР) очекува до крај на 2020 гасодовод да биде пуштен во употреба. -Тука се гради главна мерна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министрите за транспорт и врски и за економија Горан Сугарески и Крешник Бектеши и директорот на национални енергетски ресурси Бајрам Реџепи денеска ќе извршат ...
| | веќе видена | слични

Тие ќе ја посетат трасата на гасоводот во Тетово, во близина на село Фалише. Гасоводот е проектиран со должина од 86 километри, како трет дел од Проектот за ...
| | веќе видена | слични

Нов извор на снабдување на земјата со гас е придобивката што ја очекуваат стручните лица од поврзувањето со гасоводот што доаѓа од Азербејџан. Како што е ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 11. декември 2019 (ИНПРЕС) – Изјавата на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески дека автопатот Кичево-Охрид се гради со засилено темпо и дека ...
| | веќе видена | слични

„Изградбата, развојот и одржувањето на дистрибутивната мрежа во регионите каде имаме изградено преносна мрежа , но и во повеќе други региони треба да заврши за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот крст се фрлаше во Стара река во Бугарија, при што имаше општа тепачка. Веднаш откако свештеникот го фрли крстот скокнаа неколку момчиња во замрзнатата ...
сите 293 | | | веќе видена

Побрза интеграција на Западен Балкан во ЕУ или лажни надежи за датум оваа пролет? Пред доаѓањето на претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел во Скопје овој ...
сите 341 | | | веќе видена

Една од главните забелешки е што во преодните и завршните одредби на предлог законот за Јавно обвинителство се остава еден простор за условно речено вдомување ...
сите 259 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

1ТВ по долго време откако излезе аферата со случајот Рекет, се огласија на социјалните мрежи. – Нашата прва објава ја посветуваме на Бојан Јовановски, човекот ...
сите 86 | | | веќе видена

Лука Циндриќ нема да игра утре против Шпанија во решавачкиот натпревар за пласман на првото место во групата „1“ на ЕП. Според хрватските медиуми, Циндриќ не ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Покрај создавање на директни вработувања, компаниите во зоните го стимулираат локалниот економски развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: