ТАНАП нема да донесе значително намалување на цената на струјата


Нов извор на снабдување на земјата со гас е придобивката што ја очекуваат стручните лица од поврзувањето со гасоводот што доаѓа од Азербејџан. Како што е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавно приватно партнерство како најдобар модел ќе се користи за општинските секундарни мрежи со цел домаќинствата да имаат најниска можна цена за добивање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Mагистралниот гасовод Скопје – Тетово – Гостивар во должина од 78 километри има 70 процентна реализација во градбата,беше посочени при денешниот увид во ...
| | веќе видена | слични

Бајрам Реџепи, директорот на Национални енергетски ресурси (НЕР) очекува до крај на 2020 гасодовод да биде пуштен во употреба. -Тука се гради главна мерна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министрите за транспорт и врски и за економија Горан Сугарески и Крешник Бектеши и директорот на национални енергетски ресурси Бајрам Реџепи денеска ќе извршат ...
| | веќе видена | слични

Тие ќе ја посетат трасата на гасоводот во Тетово, во близина на село Фалише. Гасоводот е проектиран со должина од 86 километри, како трет дел од Проектот за ...
| | веќе видена | слични

Интерконекторот (меѓусистемска гасна врска Петрич-Струмица) е една голема визија, на поврзување меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија, но и на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот во заминување, Зоран Заев, коментирајќи ги случувањата по препораките на Венецијанската комисија за Законот за јазици, рече дека како Влада немаат ...
| | веќе видена | слични

Политичките односи меѓу Македонија и Бугарија никогаш не биле подобри, но бизнисот никако да ја искористи оваа ситуација. Од Македонско-бугарската Стопанска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според пишувањето на локалните медиуми, болницата ќе се гради на земјиште со површина од 25 илјади квадратни метри и ќе може да прими околу илјада пациенти. Ќе ...
сите 757 | | | веќе видена

Веста за загинувањето на Коби Брајант ги погоди и македонските љубители на кошарката. Ѕвездата на НБА лигата загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, а ...
сите 334 | | | веќе видена

Илјадници навивачи вечерва се собраа во Мостар на пречекот на хрватската ракометна репрезентација. Ракометарите од Херцеговина кои го освоија среброто со ...
сите 245 | | | веќе видена

Драматичен крај на денешното судење за случајот „Рекет“ на кое сведочеше поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова. По ...
сите 226 | | | веќе видена

Клучниот проблем којшто го имаме и клучната разлика со ВМРО-ДПМНЕ за Законот за Јавно обвинителство е нивната забелешка со којашто бараат практично да нема ...
сите 130 | | | веќе видена

По денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец, рече дека во случајот „Рекет“ всушност станувало збор за поткуп. Тој ...
сите 61 | | | веќе видена

Големото градско дерби на Лос Анџелес е одложено, НБА реши дека утре нема да има кошарка во Стејплс Центар поради трагичната смрт на Коби Брајант, неговата ...
сите 143 | | | веќе видена

СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче продолжуваат да ги лажат и манипулираат граѓаните во предизборниот период. Нема ни трага ни глас од Клиничкиот центар кој сега ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАНАП нема да донесе значително намалување на цената на струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: