Променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи

20 копии
16 копии

Во следните два дена времето ќе се задржи претежно стабилно и суво односно сончево со умерена локална облачност која повремено и локално ќе се зголемува, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
8 копии

Во јули во Грција била регистрирана највисока температура, најсилен ветер и најголем број молњи, според метеоролошката служба на Национална опсерваторија во ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 3. септември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде облачно со повремени сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми, а на крајниот запад ќе има ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 2. септември 2019 (ИНПРЕС) – Охридското Езеро денес е на кота од 693,38 метри надморска височина, односно 5 сантиметри над просекот за месец септември ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од денеска нема да работи ништо по 23 часот, освен оние што вршат испорака, а ќе се ограничи и капацитетот на патници во возилата на јавниот превоз на 50% од ...
сите 390 | | | веќе видена

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 246 | | | веќе видена

Никола Димитров на видео-конференциска средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ во земјава порача дека усвојувањето на преговарачката рамка и одржување ...
сите 447 | | | веќе видена

Нема место веќе во болниците, во модуларната на Инфективна почнаа да се примаат првите пациенти, предупредуваат здравствените власти. На Инфективната клиника ...
сите 158 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 146 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 147 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: