Дополнително затегање на монетарната политика

Не е сѐ така црно доколку се стартува со нешто. Првите чекори се најтешки, иако требаше да се направат многу одамна. Но дијагнозата е поставена! Таа е сосема ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директната штета од урнатите објекти во Турција во разорниот земјотрес на 6 февруари може да достигне 2,5 отсто од бруто домашниот производ на државата, што е ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот број жртви од земјотресот, во Турција и во Сирија, достигна повеќе од 41.000 луѓе. Милиони имаат потреба од хуманитарна помош, а многу преживеани ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија е лидер во регионот според стапката на инфлација, како резултат на недостигот на владини мерки, со што основните прехранбени производи добиваа нови ...
| | веќе видена | слични

Ништо од очекувањата дека цените ќе се намалат. Граѓаните се жалат, надлежните се правдаат, експертите, пак, критикуваат за институционална некадарност. ...
| | веќе видена | слични

Отсуството на практикување ефективни политики и немањето долгорочна економска развојна стратегија го намалија искористувањето на економските потенцијали на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Ова е дефинитивно најнеспособната економска Влада и она што ме загрижува е задолжувањето затоа што ем премногу ја задолжуваат Македонија ем и не знаат како да ...
| | веќе видена | слични

На едно четиричлено семејство во јануари му биле потребни 50.799 денари за минимални месечни трошоци, покажуваат пресметките на Сојузот на синдикати на ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот пресмета дека на едно четиричлено семејство во јануари му биле потребни 50.799 денари за минимални месечни трошоци, од кои 19.206 денари се трошат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 168 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дополнително затегање на монетарната политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: