Mерки има, но зошто нема ефекти за скапотијата која руши рекорди?! Живеачката секој ден се поскапа

Ништо од очекувањата дека цените ќе се намалат. Граѓаните се жалат, надлежните се правдаат, експертите, пак, критикуваат за институционална некадарност. ...
| | веќе видена | слични

Субвенционираната струја да се укине само за оние компании кои не ги намалиле цените на своите производи, а не за сите, предлага Сојузот на стопански комори, ...
| | веќе видена | слични

Субвенционираната струја да се укине за оние компании кои не ги намалиле цените, а не за сите – ова е барањето на дел од фирмите по најавата на министерот ...
| | веќе видена | слични

Според истражувањето на економистите од Универзитетот во Швајцарија во Сент Гален, помалку од девет проценти од компаниите на ЕУ и земјите од Г7 ја напуштиле ...
| | веќе видена | слични

Субвенционираната струја да се укине само за оние компании од прехрамбениот сектор кои не ги намалија цените, а не за сите. Ова е барањето на дел од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за економија ќе предложи да се укине мерката за субвенционираната струја за компаниите. Според првичните податоци на институциите, 60 до 70 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Годишната инфлација во еврозоната падна на 8,6 отсто во јануари од 9,2 отсто во декември. Во јануари минатата година годишната инфлација изнесуваше 5,1 отсто. ...
| | веќе видена | слични

Камиони со Кока-Кола ја преминуваат границата во Русија, туристите се враќаат од странство натоварени со најновите дизајни на Зара, а локалните онлајн пазари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 614 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 58 | | | веќе видена

Поранешната главна преговарачка на Косово во дијалогот со Србија, Едита Тахири вели дека актуелниот косовски премиер, Албин Курти „нема потреба да се урива“, ...
сите 485 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 141 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mерки има, но зошто нема ефекти за скапотијата која руши рекорди?! Живеачката секој ден се поскапа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: