ЈАНУАРСКАТА ИНФЛАЦИЈА ВО ЕУ Е 10, А ВО ЕВРОЗОНАТА 8,6 ОТСТО - кога ќе „олабави“ Македонија која имаше 17,1 процент


Годишната инфлација во еврозоната падна на 8,6 отсто во јануари од 9,2 отсто во декември. Во јануари минатата година годишната инфлација изнесуваше 5,1 отсто. ...
| | веќе видена | слични

Во период од две децении, 2002-2021 околу 554 илјади албански државјани добиле државјанство на некоја од земјите на Европската унија, каде живеат и работат по ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во февруари цените на бензинот во Европа паднаа на најниско ниво во последната година и половина, но цените на храната продолжуваат со нагорниот тренд. – Кога ...
| | веќе видена | слични

Централна банка на Албанија објави дека заштедите на албанските граѓани минатата година достигнале околу 1,3 билиони лека или 11,3 милијарди евра. Според ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата во еврозоната во февруари падна на 8,5%, што е најниско ниво од мај минатата година, објави Евростат. На годишно ниво најмногу поскапеле храната, ...
| | веќе видена | слични

Се враќаат приливите од македонските гастербајтери. Податоците од Народна банка покажуваат дека минатата година приливот на средства од странство повторно ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски упати порака до екс премиерот Никола Груевски кој е во Будимпешта како политички ...
сите 213 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 257 | | | веќе видена

Раководството на етничките Ерменци на отцепениот Нагорно-Карабах денес рече дека сè уште нема конкретни резултати од разговорите со Азербејџан за можни ...
сите 215 | | | веќе видена

Под влијание на влажен бран в недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Пороен дожд и ...
сите 154 | | | веќе видена

Дел од обвинителската фела јавно го изрази своето незадоволство од последните измени на Кривичниот законик. Ленче Ристоска, која беше една од главните ...
сите 122 | | | веќе видена

Оваа година фокусот врз сите нас е можеби поголем од кога било претходно, а причината е во поразителниот факт дека најмал заеднички именител на емоционалната ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Генералната дебата на 78. Генерално Собрание на Обединетите Нации, што се одржува на тема „Обнова на ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈАНУАРСКАТА ИНФЛАЦИЈА ВО ЕУ Е 10, А ВО ЕВРОЗОНАТА 8,6 ОТСТО - кога ќе „олабави“ Македонија која имаше 17,1 процент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: