Бајден на митинг во Мериленд пред конгресните избори во ноември

Според вработени во Белата куќа, овој настан треба да му ја олесни на Бајден, како што велат тие, агресивната сезона на одбрана на неговите политички победи и ...
| | веќе видена | слични

САД се на опасен крстопат во својата битка за одржување на демократијата, смета претседателот Џо Бајден и во говорот од Филаделфија во четвртокот вечерта, тој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека актуелниот американски претседател Џо Бајден е или „луд или сенилен“, откако сегашниот лидер го ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Американскиот претседател Џо Бајден ги посочи неговиот претходник Доналд Трамп и лично неговите републикански поддржувачи како екстремисти кои се закана за ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател од редовите на демократите Џо Бајден, ги обвини во четвртокот републиканските сојузници на неговиот претходник Доналд Трамп за ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден во четвртокот ги обвини републиканските сојузници на Доналд Трамп дека ја поткопуваат демократијата во земјата и ги повика ...
| | веќе видена | слични

Поддржувачите на идеологијата на Доналд Трамп „Да ја направиме Америка повторно голема“ (МАГА) се закана за демократијата, кажа Џо Бајден во говорот што го ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Digital World Acquisition, компанијата зад онлајн платформата Truth Social на поранешниот претседател Доналд Трамп, изгуби речиси 6,5 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 667 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 307 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Фондација Македонија преку објава на својот официјален Фејсбук-профил ги повика сите Бугари во Скопје да присуствуваат на одбележувањето на годишнината од ...
сите 289 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 215 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден на митинг во Мериленд пред конгресните избори во ноември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: